Takside kaldırım taşlı kabus kamerada

Güncelleme:

İzmir'de bir taksici, aracına binen ve kaldırım taşıyla kendisine saldıran gaspçı yüzünden kabusu yaşadı. Korkunç saldırı araç içi kamerasında...

Olay 10 Ekim Salı akşamı saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Karabağlar ilçesinde bulunan bir duraktan A.T. adlı bir kişiyi taksisine alan araç sürücüsü S.K. (62), A.T.'nin Buca ilçesi Gediz Mahallesi'ne gitmek istemesi üzerine aracı hareket ettirdi. Gediz Mahallesi yakınlarında bir sokak arasında bulundukları esnada A.T., yanında bulunan ve gizlediği kaldırım taşı ile S.K.'nin başına vurup darbetmeye başladı. Araçta bulunan paraları gasp etmek isteyen saldırgan daha sonra panik yaparak araçtan inip kaçtı. Taşlı saldırı sonucu kafasından yaralanan taksi şoförü ise daha sonra hastaneye gitti.

İzmir'de bir taksici, aracına binen ve kaldırım taşıyla kendisine saldıran gaspçı yüzünden kabusu yaşadı. Korkunç saldırı araç içi kamerasında...

Olay anı kamerada

Yaşanan korku dolu anlar ise takside bulunan araç içi kamerasına yansıdı. Görüntüde aracın arka koltuğunda oturan A.T.'nin elindeki kaldırım taşı ile bir anda taksi şoförünün başına vurduğu, daha sonra da yine taş ve yumruk darbeleriyle S.K.'ye vurduğu anlar yer aldı. Yine görüntülerde, S.K.'yi yaralayan şüphelinin araçta bulunan paraları almaya çalıştığı daha sonra panik yaparak araçtan inip kaçtığı anlar yer aldı.

İzmir'de bir taksici, aracına binen ve kaldırım taşıyla kendisine saldıran gaspçı yüzünden kabusu yaşadı. Korkunç saldırı araç içi kamerasında...

Kısa sürede yakalandı

Olayın ardından taksi sürücüsü S.K.'nin kamera görüntüleriyle birlikte polis merkezine giderek şikayetçi olmasının ardından polis ekipleri hızlı bir çalışma başlattı. Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırgan A.T.'nin yerini kısa sürede belirledi. A.T., polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak emniyete götürüldü. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Taksici o anları anlattı

İzmir’de 30 yıldır taksicilik yapan 62 yaşındaki S.K., müşterisinin kaldırım taşlı saldırısıyla gasp girişimine maruz kaldı. Yaşanılan dehşet anları araç içi kamerasına yansırken, başına 7 dikiş atılan S.K. bir ay mesleğini yapamayacak. Arkadaşlarının gasp girişimine uğramasından duydukları üzüntüyü belirten İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “Temiz yüzlü olduğu için kötü birisi olduğunu anlamadım. Gediz’e gittiğimizde bana yol tarifi yaptı. Bir sokağa girdiğimizde ineceğini söyledi. Para almak için araç tavan lambasının düğmesine bastığımda o an kafama taşla vurdu. Taşı vurmasıyla ben elime taşı alıp atarak ikinciyi vurmasına fırsat vermedim. Sonra aramamızda arbede yaşandı. Amacı tasarlayarak, planlayarak beni öldürmekti” dedi.

İzmir’de geçtiğimiz salı akşamı Karabağlar ilçesinde bulunan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yakınında aracına bir müşteri alan 30 yıllık taksi sürücüsü S.K. (62), Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde ineceğim diyerek aracın durmasını isteyen A.T.’nin kaldırım taşlı saldırısına maruz kaldı. Korku dolu anların ardından hastaneye kaldırılan S.K.’in başına 7 dikiş atıldı. Sürücü S.K. yaşadığı olayın şokunu hala atlatamazken, olayın ardından kaçan saldırgan, araç içerisinde bulunan kamera sayesinde Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kısa sürede yakalandı. İfade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İzmir'de bir taksici, aracına binen ve kaldırım taşıyla kendisine saldıran gaspçı yüzünden kabusu yaşadı. Korkunç saldırı araç içi kamerasında...

“Temiz yüzlü olduğu için kötü birisi olduğunu anlamadım”

“Odanın önünde yolcu beklerken bir arkadaş geldi ve Gediz’e gitmek istediğini söyledi” diyen 62 yaşındaki taksi sürücüsü S.K., “Bende ücretin ne kadar tutabileceğini söyledikten sonra elinde siyah bir poşetle araca bindi. Temiz yüzlü olduğu için kötü birisi olduğunu anlamadım. Gediz’e gittiğimizde bana yol tarifi yaptı. Bir sokağa girdiğimizde ineceğini söyledi. Para almak için araç tavan lambasının düğmesine bastığımda o an kafama taşla vurdu. Taşı vurmasıyla ben elime taşı alıp atarak ikinciyi vurmasına fırsat vermedim. Sonra aramamızda arbede yaşandı. Amacı tasarlayarak, planlayarak beni öldürmekti. Elini cebime sokup paraları almaya çalıştı. Şu anda çok mağdur durumdayız. Ben şu anda korkudan sokağa çıkamıyorum. Pansumana dahi korkudan arkama baka baka gidiyorum. Ne olur buna bir önlem alınsın ve diğer arkadaşlarımız da zarar görmesin” ifadelerini kullandı.

 “Kan kaybı fazla olunca durağı aradım”

Olaydan sonra yaşadıklarını da anlatan S.K., “Kendimi toparlamaya çalıştım. Arkamdan müdahale eder korkusuyla gaza bastım. Kan kaybı fazla olunca durağı aradım ve duraktaki arkadaşlar da sağ olsunlar ambulans çağırmışlar. Ambulans ile beraber 4-5 araba taksici arkadaşlar da geldi ve beni hastaneye taşıdılar. Başıma 7 tane dikiş atıldı. Gereken cezayı almasını istiyorum. Şahsın yakalandığını duydum. Başka bir arkadaşın da bu şekilde canı yanmasın, lütfen gereken yapılsın” şeklinde konuştu.

Öte yandan, 1 ay boyunca işini yapamayacağını belirten S.K., 30 yıllık meslek hayatında daha önce böyle bir olay yaşamadığını ve şok içerisinde olduğunu da sözlerine ekledi.

 “Araç kameralı olduğu için şüphelinin tespiti de kolay oldu”

Bir arkadaşlarının gasp girişimine ve saldırıya uğramasından dolayı üzgün olduklarını belirten İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “Şüpheli şahıs yakalandı. Bundan memnunuz. Tabii yakalanmasının önemli bir sebebi var. Bizim burası 7/24 açıktır. Gece gündüz burada görevlilerimiz var. İzmir’deki 3 bin aracımızda takip sistemi var. Bunun dışında yaklaşık bin 200 aracımızda da kamera var. Binilen araç kameralı olduğu için şüphelinin tespiti de kolay oldu ve yakalandı. İnşallah gerekli cezayı alır. Bu bizim daha önce kurduğumuz alt yapıdan kaynaklanıyor. Yani bu tip hadiselerde polis bizim buraya gelip aracın nerelere gittiğine bakıyor. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ile ortak çalışıyoruz. O yüzden de bu işin kısa sürede aydınlatılması bizim içinde iyi oldu” dedi.

 “6 ay içerisinde tüm araçlarımız kameralı hale gelecek”

Araç içi ve dışı kurulan kameraların öneminden bahseden Anık, “Arkadaşımızın başına gelen olayda yaşananlar net olarak gözüküyor. Polisler de görüntüleri izleyip şüpheliyi yakaladı. Geçtiğimiz günlerde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir çocuk kaçırma olayı olmuştu. Bizim taksi durağındaki arkadaşlarımızın araç kamerasına yansıyan çocuk kaçıran kadın, bu vesileyle yakalanmıştı. Kameraların ne kadar faydalı olduğu ortada. Allah izin verirse 6 ay içerisinde tüm araçlarımız kameralı hale gelecek” diye konuştu.

 

İHA