Tümamiral Özel'i rehin alan darbeciler için müebbet istendi

Tümamiral Özel'i rehin alan darbeciler için müebbet istendi

Darbe girişiminde Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel'i cezaevine kapatan 9 subay hakkında üçer kez müebbet ve 29 yıla kadar hapsi isteniyor.

15 Temmuz darbe girişiminde Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel'in rutbesini  söküp, ellerini kelepçeledikleri, ağzını bantladıkları ve zorla cezaevine kapattıkları belirlenen 9 subay hakkında dava açıldı. Subayların üçer kez  ağırlaştırılmış müebbet ve 29 yıla kadar hapis isteniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ)  15 Temmuz darbe girişiminde Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel'in  alıkonulmasına ilişkin 5'i tutuklu 2'si firari 9 subay hakkında üçer kez  ağırlaştırılmış müebbet ve 29 yıla kadar hapis istemiyle iddianame  hazırlandı. İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, darbe  girişimi gecesi şüphelilerin üzerlerinde silah bulunduğu halde müşteki Tümamiral  Özel'i cebir ve şiddet kullanarak konutundan derdest edip, rutbesini  söktukleri, ellerini kelepçeledikleri, ağzını bantladıkları ve zorla cezaevine  kapattıkları anlatıldı.

AA