Turkcell'in Bip Uygulaması 6 Milyondan Fazla İndirildi

Turkcell'in Bip Uygulaması 6 Milyondan Fazla İndirildi

İSTANBUL (AA) - Turkcell'in anlık mesajlaşma uygulaması BiP'i kullananların sayısı 6 milyonu aştı.Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre, tamamen...

İSTANBUL (AA) - Turkcell'in anlık mesajlaşma uygulaması BiP'i kullananların sayısı 6 milyonu aştı.
Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre, tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen BİP uygulamasını kullananların sayısı her geçen gün artıyor.
Yalnızca Turkcell'in değil, diğer operatör müşterilerinin de kullanabildiği BiP uygulaması, bugüne kadar 187 ülkede 6 milyondan fazla indirildi.
Kullanıcılarının yüzde 36'sını diğer operatör müşterilerinin oluşturduğu BiP uygulaması, sunduğu sesli ve görüntülü arama özellikleriyle de öne çıkıyor.

- BİP ile 56 ülkede avantajlı iletişim

Turkcell, BiP'i kullanan müşterilerine, yurt dışındayken internet kotalarını harcamamaları için yeni bir kampanya da sunuyor. Kampanya kapsamında Turkcell kullanıcıları yurt dışında BiP'te geçerli aylık 100 MB ile ücretsiz iletişim kurabiliyor.
Birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD, Rusya, Çin ve KKTC dahil 56 ülkede geçerli olan kampanya 30 Haziran'a kadar devam edecek. Kampanyayla faturalı hat kullanıcılarına, her fatura döneminde 100 MB'lık BiP kotası otomatik olarak tanımlanıyor.
BiP uygulamasını kullanan faturasız hat sahibi Turkcell müşterilerinin kampanyaya katılmak için "YURTDISI BIP" yazıp "2222"ye göndermeleri yeterli oluyor.
Kampanyadan bireysel ve kurumsal tüm Turkcell müşterileri yararlanabiliyor.