Ümit Karan'dan bomba açıklama: O bile FETÖ'cü çıktı

Ümit Karan'dan bomba açıklama: O bile FETÖ'cü çıktı

Eski Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan, FETÖ’cülerin spor camiasındaki yapılanması ve 3 Temmuz şike kumpası sürecinde kendisine yönelik tekliflerle ilgili bilgiler paylaştı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 3 Temmuz kumpasında kendisini hedef seçmesinin, örgüte cephe alması ve örgütün futbol dünyasındaki yapılanmasına karşı durmasından kaynaklandığını belirten Karan, "Ben ilk açıklamayı 2003 yılında yapmıştım; beni kimse dinlememişti bunların çok tehlikeli bir örgüt olduklarını söylüyordum. Beni neden hedef seçtiler? Hiçbir zaman onların toplantısına gitmedim, çok çağırdılar, benim özel hayatım farklıydı, beni hep dışladılar o yüzden beni hedef olarak seçtiler" diye konuştu.

TEK KURUŞ VERMEDİM

Karan, kumpas kapsamında FETÖ'cü hakimlerin skandal kararları sonrasında 5 ay cezaevinde haksız yere yattığını, cezaevinden çıkarılması içinse örgüt militanlarının kendisinden para isteğini aktararak, "Açıkça içeriye girdikten sonra özgürlüğe kavuşmam için benden yüklü miktarda para istediler. Bunun açıklamasını daha öncede yapmıştım. Tek kuruş vermedim FETÖ'cü hainlere." dedi.

O SAVCI BİLE FETÖ'CÜ ÇIKTI

FETÖ'nün futbolda güçlü bir yapılanması olduğunu ifade eden Ümit Karan, örgütün futbolcu, teknik direktör transferleri gibi konularda etkin rol oynadığını söyleyerek, şunları kaydetti: "FETÖ'nün futbol hayatından temizlenmesi imkânsız. Çünkü, yüzde 90 futbolda varlar. Türkiye'de kendilerine teşkilat kurmuş. Futbolcuların transferlerini kendileri gerçekleştiriyorlar. Menajerler deseniz onların; kimi nereye yönlendirirlerse oraya gidiyorlar. Hocalar istifa ediyor, ertesi gün takım buluyorlar. Adeta kukla gibi milleti yönetiyorlardı. Beni 15 Temmuz'dan önce savcı aradı 'İfade vermek istiyor musun' diye 'Hayır' dedim ve o hayır dediğim savcı bile FETÖ'cü çıktı."

Karan, ayrıca FETÖ'cü futbolcu grubunun da kendisini yıpratmak için girişimlerde bulunduğunu, sürekli dışlandığını açıkladı.

Sabah