Ünlü anketçi açıkladı: Sinan Oğan'ın oyları kime gider ?

Ünlü anketçi açıkladı: Sinan Oğan'ın oyları kime gider ?
Güncelleme:

14 Mayıs seçimlerinin sonuçlarını en yakın sonuçlarla tahmin eden anket firmalarından SONAR Araştırma'nın sahibi Hakan Bayrakçı, 2'nci tur seçimlerinde Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan'ın oylarının hangi adaya gideceğini yorumladı. İşte Hakan Bayrakçı'nın 2'nci tur seçim tahmini....

14 Mayıs'taki seçimleri en doğru tahmin eden anket şirketlerinden olan SONAR'ın sahibi Hakan Bayrakçı, katıldığı canlı yayında oy dağılımını açıkladı.

Söz konusu açıklamaların gidecek oyların dağılımını çok etkilemeyeceğini savunan Bayrakçı, "Sinan bey olsun Ümit bey olsun, kim hangi tarafa destek verirse versin bu 5,17'nin gideceği adresler 0,1-0,2 oynar. Çok değişmez. Sadece bu açıklamalar kendi siyasi geleceklerini şekillendirmek için önemlidir. Örneğin; Ümit bey tarafsız kalırsa, partisinin de kendisinin de ciddi bir geleceği olur. Taraf bildirirse birilerinin peşine düşen partiler konumuna düşer." diye konuştu.

Bayrakçı, açıklamasının devamında oran vererek şöyle konuştu;

"Ankette de çıktı. Bu 5,17'nin 4'te 1'i yaklaşık 1,25'i Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gider. Yaklaşık 3'te 1'i yani 1,8'i Kemal beye gider. 2'ye yakını da sandığa gitmez.

Hiçbir açıklama bu dağılımı çok fazla değiştirmez."