Banu Alkan o bakana rakip oldu

Banu Alkan o bakana rakip oldu
Güncelleme:

Banu Alkan, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Banu Alkan, Kültür ve Turizm Bakanı olmak istediğini dile getirdi. Alkan, "Ben herkesin yıldızıyım" dedi.

Afrodit lakaplı Banu Alkan, Posta Gazetesi'ne verdiği röportajda dikkat çekici itiraflarda bulundu.

Alkan'a "sizin gibi bir oyuncu bugün neden sinema ya da dizilerde yok" sorusu üzerine dobra açıklamalarda buldu. Banu Alkan, "Ben iki dizi yaptım ve bir daha da dizi yapmam. Çok önemli projeler geldi de yapmadım. Bugün ölsem yüzyıl raflarda olurum. İmzamı çoktan attım"  şeklinde konuştu.

"KÜLTÜR BAKANI OLMAK İSTERİM"

 
Siyasi duruşundan bahseden Banu Alkan sözlerine şöyle devam etti: "Bir sanatçı toplumun önünde yarı milletvekili sayılır. Sanatçının kişiliği de topluma örnek olmalı. Toplumun önündeyseniz her şeye dikkat etmelisiniz ama siyaset başka bir şey. Bir gün mutlaka Türkiye'nin Kültür Bakanı olmak isterim. Çünkü benim yapabileceğim bakanlık o. Sanayi Bakanı olamayacağıma göre! Sanatla ilgili olarak Türkiye'yi dünyayla birleştirmek isterdim. Sanatçı olduğum için bu bakanlığa yakıştırıyorum kendimi. Başka bir siyasi söylemim olamaz. Ben herkesin yıldızıyım. Mutlaka toplumsal olaylara parmak basabilir bir sanatçı ama bazılarını kırabilir."

"HAYVAN YASASININ ÇIKMASI GEREKİYOR"

Renkli kişiliğiyle adından söz ettirilen Alkan, "Ülkenin en büyük sorunu ne?" sorusu üzerine de "Kadına, çocuklara ve hayvana karşı olan şiddeti çözmemiz lazım. Hayvan yasasının çıkması şart. Hayvanlara bu derece acımasız davranmak, insanoğluna yakışmıyor. Kadın; eş, kardeş, anadır. Bunu görüp kadına daha çok değer verilmesi lazım" dedi.