Ahmet Hakan'dan AK Parti'yi kızdıracak sözler

Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında AK Parti'nin Hatay İl Kongresinde çekilen eğlence görüntülerine tepki göstererek, görüntülerin esnafı çileden çıkardığını ifade etti. 

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında,  AKP Hatay İl Kongresinde çekilen eğlence görüntülerine sert çıktı. 

11 Şubat’ta gerçekleştirilen AK Parti Hatay İl Gençlik Kolları 6. Olağan kongresinde partililerin kapalı mekanda bir araya geldiği, pandemi kurallarına dikkat etmediği, şarkılar söylediği, davullar eşliğinde birbirlerini omuzlarına alarak oyun oynadığı anlar yaşamış ve bu görüntüler sosyal medyada yankı uyandırmıştı.

Hakan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle: 

 Yasaklar nedeniyle bunalmış vatandaşı öfkelendiriyor. İşyerlerini açamayan esnafı çileden çıkarıyor. Muhalefetin eline muazzam bir koz veriyor. Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını etkisiz hale getiriyor. Kapanmaya yönelik öfkeyi çoğaltıyor. Restoran ve kafelere gidemeyenleri sinirlendiriyor. İktidar yetkililerini argümansız bırakıyor. “Kuralı koyan uymuyor, ben niye uyayım” duygusu yayıyor. Vaka sayısının düşmemesine gerekçe oluşturuyor. İşin ciddiyetine çok ama çok ağır darbe vuruyor. “Vatandaşa yasak, partiye serbest” izlenimi veriyor.

AK Parti'de davullu zurnalı sazlı sözlü ''lebaleb'' kongreAK Parti'de davullu zurnalı sazlı sözlü ''lebaleb'' kongre

 

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı için...