Digitürk çalışanları isyan etti

Güncelleme:

Digitürk çalışanları, işverenin yüzde 17 olarak açıkladığı maaş zammı protesto etti.

ANKA’nın haberine göre; Digitürk çalışanları, yüzde 17’lik maaş zammına tepki gösterdi. Ayazağa’daki Beinsports binası önünde toplanan Digitürk çalışanları, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranının dahi altında olan zam teklifine karşı çıktı. Çalışanlar “Susma haykır, 17’ye hayır” sloganıyla ve alkışlarla işvereni protesto etti.

Çalışanlar, açtıkları sosyal medya hesabından, “Digitürk medya emekçileri olarak yıllardır sürdürülen enflasyon altı zamlarla ezildik. Bu yıl itibariyle yüzde 17 zamla açlığa mahkum edilmek isteniyoruz ve bunu asla kabul etmiyoruz” paylaşımda bulundu.

 Uzun yıllardır istedikleri zammı alamayan, birçok basın çalışanının asgari ücrete yakın, kendilerini ve ailelerini geçindirecek paralardan uzak çalıştığı ve bu yıl da %0 ve %17 arasında değişen zamlarla karşılaşan Digiturk çalışanları, yönetimi alkışlarla protesto etti.

 "BİZİ ENFLASYONUN ALTINDA EZDİRMEYECEK BİR ZAM İSTİYORUZ"

 Düşük ücret protestosu hakkında Cumhuriyet'e konuşan bir medya emekçisi, "Bize verilen bir teklif yok, çalışanlara rızaları dışında %0 ve %17 arası zam yapıldı. Talebimiz, maaşta iyileştirme ve bizi enflasyonun altında ezdirmeyecek bir zam oranı." dedi.

Digitürk, 2016 yılında Katar merkezli eğlence şirketi beIN Media Group tarafından satın alınmıştı. Digitürk'e ait kanallar, beIN Media Group'a dahil oldu ve 2017'den itibaren yeni ismiyle yayın hayatına devam etmişti.