Erdoğan Tweet'i yüzünden işinden oldu !

Erdoğan Tweet'i yüzünden işinden oldu !

Milliyet gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tweeti nedeniyle yazarını işten çıkardı

Milliyet Gazetesi, Suruç saldırısı sonrasında sosyal medya hesabından isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdiği gerekçesiyle ünlü gazeteci Kadri Gürsel ile yollarını ayırdı.

Ünlü gazeteci-yazar Kadri Gürsel, Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Twitter hesabından isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayan bir mesajı takipçileriyle paylaştı.
 
Gürsel, dün sabah saatlerinde attığı tweetinde, “Yabancı liderlerin Türkiye'deki IŞİD terörünün bir numaralı sebebini oluşturan kişiyi arayıp Suruç için başsağlığı dilemeleri utanç verici” ifadelerini kullandı.

Bu mesaj kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.
 
İlerleyen saatlerde Milliyet Gazetesi Kadri Gürsel’in yazılarına son verildiği kendiinternet sitesinden yaptığı açıklamayla duyurdu.
 
MİLLİYET: YOLLARIMIZI AYIRDIK
 
Gazetenin İnsan Kaynakları birimi imzasıyla gece yapılan açıklamada Gürsel ile yollarının neden ayrıldığı şöyle ifade edildi:
“Suruç’ta meydana gelen vahim terör saldırısında 32 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 100’den fazlası yaralanmış olmasının tüm ülkede yarattığı üzüntü kamuoyunun malumudur.
"Bu vahşetin yol açtığı can kayıpları karşısında, ülkemizin büyük acısını paylaşmak, terör eylemi ve örgütünü kınamak amacıyla yabancı devlet adamlarının Türkiye'deki mevkidaşlarını arayarak taziyelerini bildirmelerine ilişkin olarak, yazarımız Sn. Ahmet Kadri Gürsel'in yaptığı yorumlar, gazetecinin etik kurallarıyla bağdaşmadığı gibi grubumuzun yayıncılık anlayışı ve sorumluluğuyla da ters düşmektedir.
Birlikte çalışma ortamımızı tahrip eden bu tutumu nedeniyle Sn. Ahmet Kadri Gürsel'le yollarımız 22.07.2015 tarihi itibarıyla ayrılmıştır."
 
KADRİ GÜRSEL KİMDİR ?
 
1961 doğumlu Kadri Gürsel gazetecilik mesleğine 1986 yılında başladı. Çeşitli gazete, dergi ve haber ajanslarında çalışan Kadri Gürsel aynı zamanda Uluslararası Basın Enstitüsü'nün (IPI) Türkiye Ulusal Komitesi Başkanıdır.