Altay Bayındır Fenerbahçe'den gün geçtikçe kopuyor

Altay Bayındır Fenerbahçe'den gün geçtikçe kopuyor
Güncelleme:

Geçen sezon yaptığı hatalar nedeniyle ‘hedef tahtası’ haline gelen Altay Bayındır için sular bir türlü durulmuyorç

Yeni sezona önemli transfer hamleleriyle adım atan Fenerbahçe‘de Altay Bayındır’ın yaşadığı moral-motivasyonu kaybı ve form düşüklüğü endişe verici boyuta ulaştı. Çıkışları, yer tutuşları, topu oyuna sokuşu eleştirilen, yediği gollerde ise hatalı bulunan genç kalecinin gelen bu ağır eleştiri bombardımanından oldukça kötü etkilendiği, Maribor ve Gaziantep FK maçlarında bir kez daha su yüzüne çıktı. Stada gelen ve sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan taraftarların her maç artan yoğun tepkisi genç kalecinin taraftarla arasındaki bağın iyice kopmasına neden oldu.

ÇÖKÜŞ JORGE JESUS İLE HIZLANDI
Geçtiğimiz sezon teknik direktör Jorge Jesus’un oynattığı üçlü defans sisteminde kritik hatalar yaparak taraftar tepkisini yoğun biçimde almaya başlayan Altay Bayındır, sezonun son bölümünde de bel fıtığı ameliyatı olarak kaleyi İrfan Can Eğribayat’a teslim etmişti. Sakatlığı nedeniyle 67 gün takımdan uzak kalan ve bu süreçte 15 resmi maçı kaçıran 25 yaşındaki eldiven yeni sezonla birlikte kalesini devraldı.

UEFA Konferans Ligi’nde Zimbru ile oynanan 2 karşılaşmada rakip sadece 1 isabetli şut atabilirken Altay bu mücadelelerde kalesini gole kapadı. Sonraki turda Maribor’un 3 isabetli şutundan biri, ligde de Gaziantep’in tek isabetli şutu gol olarak tabelaya yansıdı. Altay ligde yediği golle de eleştiri aldı.

YABANCI ALTERNATİF MORALİNİ BOZDU
Hürriyet'te yer alan habere göre; 2-1 kazanılan Gaziantep maçının sonlarında Samet ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle konuk takım korner kazanırken tribünler Altay’a tepki gösterdi. Yeni sezonda yönetimin takıma yaptığı önemli transferler, taraftarların yabancı kaleci isteğini de körükleyince iki aydır dillerden düşmeyen Dominik Livakoviç söylentilerinin de genç kalecide adeta bir moral yıkımına sebep olduğu netleşti. Sarı lacivertlilerde teknik direktör İsmail Kartal, Altay’ı tamamen kaybetmemek için ona hem UEFA Konferans Ligi’nde hem de Trendyol Süper Lig’de formayı uzatmaya devam etse de taraftarların “yabancı kaleci alınsın“ ve “İrfan Can Eğribayat’ı oynat“ baskısı giderek artıyor.