Başakşehir'den Mustafa Pektemek açıklaması

Başakşehir'den Mustafa Pektemek açıklaması

Medipol Başakşehir Kulübü, basında Mustafa Pektemek ile alakalı çıkan transfer haberini yalanladı.

Medipol Başakşehir Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Saral, basında çıkan "Pektemek Başakşehir ile anlaştı" hakkında açıklamalarda bulundu. Medipol Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Saral, İHA muhabirine transfer çalışmaları ve gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.
 
"MUSTAFA PEKTEMEK İLE BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMAMIŞTIR"
Basında çıkan Mustafa Pektemek'in Başakşehir'e transferi hakkındaki haberlerle ilgili olarak Saral, "Mustafa Pektemek Beşiktaş kulübünün sözleşmeli futbolcusudur. Kulüp olarak herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Bu duyumlar sadece haberdir, gerçeği yansıtmamaktadır. Pektemek, hocamızın eski öğrencisi olduğu için bu tür yakıştırmalar yapılıyor" dedi.
 
"TRANSFER ÇALIŞMALARI TAMAMLADIK AMA SON GÜNE KADAR BEKLEYECEĞİZ"
Saral, transfer çalışmaları hakkında ise, teknik direktör Abdullah Avcı'nın raporu doğrultusunda tamamladıklarını ancak transfer döneminin son gününe kadar bekleyeceklerini vurguladı.
 
"HEDEFİMİZ İLK 6 İÇİNDE YER ALABİLMEK"
Geçen sene ortaya koydukları oyunu bu sene de ortaya koymak istediklerini belirten Saral, "Sezona Antalyaspor yenilgisi ile başladık. Hocamız ve futbolcular olarak bu durumu hemen atlatıp Kasımpaşa maçına hazırlanmaya başladık. Hocamız ve futbolcular olarak ilk maçtan ders çıkaracağımız konular var. Kasımpaşa maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bu sene de geçen sene olduğu gibi güzel bir performans ortaya koymak istiyoruz. Bu sene hedefimiz Spor Toto Süper Lig'de ilk 6'nın içerisinde yer alabilmek" diye konuştu.
 
"TARAFTAR SAYISININ ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"
Geçen sezon seyirci anlamında sıkıntılar yaşadıklarını belirten Saral, "Bu sezon bu sıkıntıyı yaşamayacağız diye düşünüyoruz. Sezonun ilk başında vatandaşların tatilde olmasına rağmen iyi bir taraftar gurubumuz geldi. Bu sezon 2 bin 500 civarında kombine bilet satışımız oldu. 30 Ağustos'tan vatandaşların tatilden gelmesinden sonra bu sayının artacağını düşünüyoruz" açıklamalarında bulundu.

Öte yandan, transfer sezonunun açılmasından itibaren Fenerbahçe'nin eski kaptanı Emre Belözoğlu ve Bekir İrtegün'ü renklerine katan Medipol Başakşehir, ayrıca Musa Muhammed, Cenk Ahmet Alkilic ve Sokol Cikalleshi gibi oyuncuları renklerine katmıştı.