Ersun Yanal imzayı attı !

Ersun Yanal imzayı attı !

Ersun Yanal düzenlenen imza töreni ile kendisini bordo mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Trabzonspor'da anlaşmaya varılan teknik direktör Ersun Yanal yapımı süren Akyazı Stadı'nda düzenlenen imza töreni ile kendisini bordo mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İlk olarak söz alan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta şöyle konuştu:
 
'Bugün Trabzonspor’umuz için tarihi bir gün. Hani derler ya ‘Ankara’ya Konya’ya deniz götüreceğiz’ bizde Trabzon’a ova getirdik. Olağanüstü bir tesise kavuşuyoruz. Bugün Ersun hoca ile birlikte yeni bir heyecanın eşiğindeyiz. Ersun Hocayla stadı gezdik inceledik. Takvime bakılırsa yeni sezona burada gireceğiz. Çatıda sıkıntılar vardı, ilerlemiyordu. Sorunlar çözüldü. Artık kafamızda soru işareti kalmadı. Yeni stada yeni sezonda biraz gecikmeli başlayacağız. Burada seyircisiz başlamak istemiyoruz. Bu statla birlikte Trabzonspor camiası hep beraber yukarıya doğru çıkacağız. Etrafı gezdiğimizde şunu görüyoruz. Burası sadece bir spor kompleksi değil. Şehir için önemli bir alan. Hem muhteşem bir tesis hem Trabzon’un nefes alacağı bir alan olacak. Bu sezonda canımız ciğerimiz yandı. Dip yaptık. Bu büyük camia ile birlikte buradan yeni bir yolculuğa başlayacağız. Sizlere hep birlikte yeni bir yolculuğa başlayacağımız bir yolculuğa davette bulunuyorum. Birlikte bu işe sahip çıkarak çok büyük işlere imza atacağız. Bütün kompleks şehrimize Trabzonspor’umuza ülkemize hayırlı olsun. Trabzon’ a ova geldi. Hep birlikte Trabzonspor’umuzun arkasında durarak yeni Trabzonspor’u inşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın”
 
 
YANAL SABIR İSTEDİ
Usta'nın ardından söz alan Ersun Yanal ise şu ifadeleri kullandı:
 
'Trabzonspor, Türkiye’de önemli bir değer. Yılların birikimi olan bu camiayı oluşturan değerleri çok iyi tanıyor biliyorum. Şimdi çalışma zamanı. Çok söz zamanı değil. Neler yapacağımızı nasıl yapacağımız daha detaylı bir şekilde anlatacağız. Trabzonspor hangi şartlarda ve koşullarda çalışacağını iyi biliyor. Bu masaya yatırıldı. Önümüzde bir orta vade olacak. Herkesin burada sabrına ve desteğine ihtiyacımız var. Her şey birden olmayacak. Yavaş yavaş gelişecek. Kuracağımız sağlıklı bir adımla, Trabzonspor’un bundan önce ne yaptığını değil, sağlam adımlarla yapan, çatısını doğru kuran, temeli sağlam olan takım yaratmak zorundayız. En büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Bize biraz süreç, zaman ve destek lazım. O desteği tüm taraftarlarımızdan bekliyoruz"
 
Ersun Yanal imzanın daha önce atıldığını ancak basın mensupları için bir görüntü vereceklerini belirterek, "Bu imza için 5 yıl önce başkanla görüştük bugüne nasip oldu" dedi.