Fenerbahçe'den Caner Erkin açıklaması

Fenerbahçe'den Caner Erkin açıklaması

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, 6 maç ceza verilen Caner Erkin'in cezasının 4 maç olması gerektiğini dile getirirken Babel'in 2 maçlık cezasının 1'e indirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Toplantı ardından gazetecilerle sohbet eden Mosturoğlu, Tahkim Kurulu'nun Ryan Babel kararını da değerlendirdi. İHA'da yer alan habere göre Mosturoğlu, özellikle Beşiktaşlı Caner Erkin'in aldığı 6 maçlık cezanın fazla olduğunu belirterek, "Caner Erkin'in cezasının 6 değil 4 maç olması gerekirdi. Fakat Tahkim Kurulu'na itiraz bile etseler 4 maça düşmez, 6 maç olarak kalır. Ancak Ryan Babel'in cezasının 1 maça indirilmesi yanlış. 2 maç olarak kalması gerekirdi" ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı Ryan Babel, Süper Lig'in 8. haftasında Gençlerbirliği mücadelesinde Ahmet İlhan Özek'e yaptığı faul sonrası direkt kırmızı kart görmüş ve 2 maçlık ceza almıştı. Tahkim Kurulu 26 Ekim'de bu cezayı 1 maça düşürmüştü. Caner Erkin ise geçen hafta oynanan Medipol Başakşehir mücadelesinin sonlarında hakem Mete Kalkavan'a küfür etmiş ve görüntülerce tespit edilmişti. PFDK, Caner Erkin'e 6 maçlık ceza vermişti.

İHA