Dünya Kupası finali öncesi 3 futbolcu deve gribine yakalandı

Dünya Kupası finali öncesi 3 futbolcu deve gribine yakalandı
Güncelleme:

Fransa Milli Takımı'nda deve gribi endişesi yaşanıyor. Fransa'da Upamecano ve Rabiot'nun ardından Kingsley Coman'da yüksek ateş şikayetinden ötürü finalde forma giyemeyecek.

Dünya Kupası'nda nefesler 18 Aralık'ta oynanacak Arjantin ile Fransa finali için tutuldu. Ancak Dev final öncesi Fransa Milli Takımı'nda deve gribi paniği yaşanıyor.

İngiliz gazetesi Dailymail'in haberine göre, Fransa'da 3 oyuncu deve gribi semptomları göstererek rahatsızlandı.

Hastalık nedeniyle Fas karşılaşmasında forma giyemeyen Dayot Upamecano ve Adrien Rabiot ardından Kingsley Coman'ında yüksek ateş belirtileriyle rahatsızlandığı ifade edildi.

Sağlık ekibinin benzer şikayetlerden ötürü deve gribinden şüphelendiği paylaşılırken salgının takım içinde yayılmaması adına önlemler aldığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde teknik direktör Didier Deschamps ise Kingsley Coman'ın rahatsızlandığını şu ifadelerle açıklamıştı:

"Coman'ın sabah ateşi vardı. Birkaç grip benzeri semptom vakası yaşadık. Yayılmaması için dikkat ediyoruz. Oyuncular büyük efor sarf ediyor ve belli ki bağışıklık sistemleri zarar gördü."

Deve gribinin ateş, öksürük ve kusma gibi belirtilerinin olduğu paylaşılırken Katar'ın yüksek sıcak ikliminden ötürü de stat ve otellerde kullanılan havalandırma sistemlerinin hastalığa yol açabileceği söyleniyor.

DEVE GRİBİ (MERS) NEDİR?

Deve gribi olarak da bilinen Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS), nadir fakat ciddi bir solunum yolu hastalığıdır.

İnsanlar MERS'i enfekte hayvanlardan kapabilir. Ancak doktorlar virüsün ana kaynağının Orta Doğu'daki develer olduğunu söylüyor.

Virüs ilk olarak 2012 yılında Suudi Arabistan’da tespit edildi. Hastalık, ayrıca enfekte bir kişinin öksürük damlacıkları yoluyla da bulaşabilir. MERS'e yakalananların yaklaşık yüzde 35'i ölüyor.

ARJANTİN - FRANSA MAÇI NE ZAMAN, NEREDE, SAAT KAÇTA?

Katar 2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin ile Fransa karşılaşacak. Mücadele 18 Aralık Pazar günü saat 18.00'de TRT 1 ekranından naklen yayınlanacak.