''Yağmur yağar, rüzgar eserse şanslı oluruz''

''Yağmur yağar, rüzgar eserse şanslı oluruz''

Fenerbahçe'nin yarın karşılaşacağı Molde'nin teknik direktörü Solskjaer, maç öncesi açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Molde'de teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Puan alıp grubu lider tamamlamak için önemli bir maç olduğunu ifade eden Norveç'li çalıştırıcı, "Bu bizim için tarihi zafer olur. Fenerbahçe hakikaten çok iyi birçok oyuncudan kurulu  bir takım. Fenerbahçe ile şanslı bir zamanımızda karşılaştık. İnşallah yarın yine yağmur yağar, rüzgar eser ve yine şanslı olabiliriz. Yarınki maçta her maç yaptığımız gibi ciddi bir şekilde maça çıkacağız ve kazanmak için oynayacağız.Maça çıkaracağım takımı yarın göreceksiniz." şeklinde konuştu.

Solskjaer, Fenerbahçe'nin M.United'ı yendiği ve kendisinin oynadığı maçın hatırlatılması üzerine, "Evet hatırlıyorum. Alex Ferguson başımızdayken Avrupa kupalarında kaybettiğimiz ilk maçtı." cevabını verdi.

Fenerbahçe'nin oynadığı maçların kasetlerini izlediklerini ifade eden genç teknik adam, "Van Persie, Nani, Diego, Alper, Souza ve Fernandao... Bu gibi iyi oyuncuları var.  Uzun boylu oyunculara karşı uzun oynamak kolay değil. Fenerbahçe hep daha iyiye giden bir takım. Az gol yiyorlar. Onlar için sıkıntı yaratmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Solskjaer son olarak, 'Türkiye'de çalışmayı düşünür müsünüz?" sorusuna "Yakın zamanda değil. Mesleğin sonuna doğru Türkiye'de çalışabilirim. " yanıtını verdi.