Netflix'ten üyelerini çıldırtacak zam kararı

Netflix'ten üyelerini çıldırtacak zam kararı
Güncelleme:

2024 yılına Ocak ayında yaptığı abonelik ücreti zammıyla giren Netflix yine yeniden bir zam hazırlığında...

Netflix bu yıl abonelik fiyatlarını artırmaya yönelik herhangi bir plan açıklamamış olsa da analistler, Netflix'in 2024'te fiyatları yeniden artıracağını söylüyor. Yatırım bankası UBS Securities'in analizine göre Netflix'in bu yıl fiyatları bir kez daha artırması bekleniyor.

Akış platformunda son zamlardan sonra en düşük plan 119,99 TL oldu. Ancak UBS analistleri bir raporda daha fazla fiyat artışının geleceğini öngördüler.

Geçen yılki artışlar, şirketin temmuz ve eylül ayları arasında 8,8 milyon abone eklediğini duyurmasının ardından geldi; bunun nedeni kısmen şifre paylaşımını engelleme planıydı. Platform, birden fazla hanenin aynı hesabı paylaşabilmesini sağlamak için ekstra bir ücret getirdi ve hatta birçok kullanıcının hizmetten çıkmak yerine bu seçeneği tercih ettiğini söyledi.

 2024'ün ilk zam kararıyla birlikte platformdaki en ucuz temel planın ücreti yüzde 20 zamla 119,99 TL'ye çıkmış, standart plan fiyatı yüzde 18 zamla 149 TL'den 176,99 TL'ye yükselmiş ve özel plan ücretleri ise yüzde 15 zamla 199 TL'den 229,99 TL'ye çıkarılmıştı.