Cevizlibağ metrobüs durağı, Söğütlüçeşme yönüne kapatıldı

Cevizlibağ metrobüs durağı, Söğütlüçeşme yönüne kapatıldı
Güncelleme:

İstanbul'da Cevizlibağ Metrobüs durağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan beton kaplama yol çalışması nedeniyle 2 Eylül'e kadar Söğütlüçeşme yönüne doğru trafiğe kapandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cevizlibağ Metrobüs Durağı'nda beton kaplama çalışması başlattı. Yol çalışmasından dolayı Cevizlibağ Metrobüs Durağı Söğütlüçeşme yönüne trafiğe kapatıldı.

Çalışmalar nedeniyle Cevizlibağ Durağı, Söğütlüçeşme yönünde trafiğe kapatıldı. Metrobüs araçları Cevizlibağ Durağı boyunca D-100 kara yolunda seyrediyor.

Beylikdüzü yönünden gelerek Cevizlibağ'da inecek yolcular, sonraki istasyon olan Topkapı-Şehit Mustafa Cambaz İstasyonu'nda inerek karşı yönden gelen metrobüse biniyor ve tekrar Cevizlibağ Durağı'na geliyor.

DURAKTAKİ GÖREVLİLERCE YÖNLENDİRİLİYOR

Cevizlibağ'dan Zincirlikuyu yönüne gitmek isteyen yolcular ise buradan Avcılar yönüne giden metrobüse binerek bir sonraki durak olan Merter'de iniyor ve ters yönde tekrar metrobüse biniyor.

Metrobüs içinde vatandaşlara duraktaki çalışmalarla ilgili bilgilendirme anonsu yapılırken Cevizlibağ'da perona inen yolcular, duraktaki görevlilerce yönlendiriliyor.

İBB tarafından kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcılarına gönderilen kısa mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Bu çalışma kapsamında Cevizlibağ İstasyonu Söğütlüçeşme yönü, 31 Ağustos 18.00-2 Eylül saat 06.00 tarihleri arasında kapalı olacaktır. Söğütlüçeşme yönüne gitmek için önce Merter durağına gidebilir, oradan Söğütlüçeşme yönüne giden metrobüslere binebilirsiniz."

İBB tarafından, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri ve İETT koordinasyonunda 27 Haziran'da başlatılan çalışmaların bu ay içerisinde bitirileceği açıklanmıştı.