91 çocuğuna toplu cinsel istismar rezaleti

91 çocuğuna toplu cinsel istismar rezaleti
Güncelleme:

Avustralya’da bir çocuk bakıcısının, 91 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu, 10 yaşın altındaki bir çocuğa da 110 kez cinsel istismarda bulunmakla suçlandığı soruşturma kan dondurdu.

Avustralya'da 91 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtilen çocuk bakıcısı, 1600’den fazla suçla itham edildi.

İsmi açıklanmayan 45 yaşındaki erkeğin, istismar anlarını videoya çekerek internette paylaştığı belirtildi. Avustralya polisi, sanığın 15 yıl boyunca yurt içinde ve yurt dışında çocukları hedef aldığını aktardı.

4 BİN GÖRÜNTÜ ELE GEÇİRİLDİ

BBC'nin haberine göre; Sanık, 2014 yılında kaydettiği görüntüleri internette paylaşmasının ardından yakalanmıştı. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında yapılan aramada, sanığın evinde istismar görüntülerinin yer aldığı bir sabit disk bulundu. Sabit diskte, yaklaşık 4 bin ayrı istismar görüntüsünün kayıtlı olduğu belirlendi.

87 ÇOCUĞUN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

2007'den 2022 yılına kadar çocuk bakım merkezlerinde çalışan erkeğin istismarda bulunduğu 87 kız çocuğun kimliğinin belirlendiği ve ailelerin bilgilendirildiği aktarıldı. 4 çocuğun ise yurt dışında ikamet ettiği ve kimlik tespiti için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Yeni Güney Galler Polisi Komiser Yardımcısı Michael Fitzgerald ise, "Bu, yaklaşık 40 yıllık polislik hayatımda gördüğüm en korkunç çocuk istismarı vakalarından biri" dedi.