Alman polisi her yerde onu arıyor

Alman polisi her yerde onu arıyor
Güncelleme:

Almanya'da eski eşi Zeynep Özdemir'i bıçaklayıp kaçtığı iddia edilen şahıs için ihbar hattı kuruldu.

Almanya'nın Bremen Eyaleti'ne bağlı Bremerhaven kentinde eski eşi 2 çocuk annesi Zeynep Özdemir'i (42) üç yerinden bıçaklayıp kayıplara karıştığı ileri sürülen Yüksel Ş'nin (43) bulunması için Alman polisi ihbar hattı kurdu.

Yüksel Ş'nin fotoğrafının bulunduğu afişler hazırlayan polis, bu afişleri insanların yoğunlukta olduğu alanlara ve toplu taşıma araçlarına astı. Ş'nin 1.81 boyunda, esmer tenli olduğunu duyuran polis görenlerin veya bilgisi olanların 0471-953 44 44 numarayı aramaları istendi.

BIÇAKLANAN KADIN AMELİYAT OLDU
Eski eşinin şiddetine maruz kalan, aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Zeynep Özdemir'in tedavisi Bremerhaven kentinde devam ediyor. Önceki gün ameliyata alınan Özdemir'in hayati tehlikeyi henüz atlatamadığı ve yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi. Özdemir'in Türkiye'de bulunan yakınları da ona destek olabilmek için Almanya'ya geldi.

SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU
Pazar günü sabaha karşı meydana gelen olay Bremerhaven'da yaşayan Türkleri şok etti. Kentte yaşayan Türkler Yüksel Ş'nin yakalanması için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. İsminin yazılmasını istemeyen yaralı kadının bir yakını Ş'nin insan kaçakçısı ve çok tehlikeli olduğunu söyledi. Ş'nin insan kaçakçılığı suçundan 5 yıl hüküm giydiğine dikkat çeken kişi: "Ş. yakalanıp hapse girince eski eşinin ailesini karşı kin beslemeye başladı. Çünkü onların ihbar ettiğini düşünüyordu. Yüksel Ş. sık sık eski eşine ve ailesine tehditler savuruyordu. Sonunda da başardı. Şimdi Özdemir'in yaşaması için dua ediyoruz" iddiasında bulundu.