Almanya'da büyük skandal! Binlerce aşı sertifikası sahte çıktı

Almanya'da büyük skandal! Binlerce aşı sertifikası sahte çıktı
Güncelleme:

Koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle vakaların rekor kırdığı Almanya'da polis, 12 bin aşı sertifikasının sahte olduğu şüphesiyle soruşturma başlattı. S

Almanya’da, koronavirüsün (Kovid-19) Omicron mutasyonu nedeniyle vakalar artmaya devam ederken, insidans oranı da yeni bir rekor kırdı.

Alman Haber Ajansının (DPA) haberinde, birçok alanda 3G (aşı, test ve iyileşmiş olma) zorunluluğuna ilişkin sahteciliğin artması ve çeşitli eyaletlerde 12 bin aşı sertifikasının sahte olduğu şüphesiyle soruşturma başlatıldığı belirtildi.

300 EUROYA AŞI SERTİFİKASI

Aşı sertifikası sahtekarlığının mesajlaşma uygulaması Telegram'da yaygın olduğu ve bu sertifikaların 200 ila 300 euroya temin edilebildiği ifade edildi.

Haberde emniyet birimlerinin dolaşımda olan sahte aşı belgelerinin gerçek sayısını tespit etmesinin şu an için mümkün olmadığı vurgulandı.

Almanya İkinci Futbol Ligi takımlarından Werder Bremen'in antrenörü Markus Anfang'ın sahte aşı sertifikası kullandığının ortaya çıkmasının ardından sözleşmesi feshedilmiş ve hakkında soruşturma açılmıştı.