IŞİD'i çılgına çevirdi !

IŞİD'i çılgına çevirdi !
Güncelleme:

Suudi Arabistan'da bir kanalda yayınlanan komedi şovu IŞİD militanlarını çılgına çevirdi.

Suudi Arabistan merkezli uydu kanalı MBC'de henüz geçen hafta yayın hayatına başlayan "Selfie" isimli bir komedi şovu IŞİD militanlarını çok sinirlendirdi

Ünlü Suudi komedyen Nasser el Kasabi tarafından hayata geçirilen komedi şovunda yer alan IŞİD skeci, büyük ses getirdi. IŞİD militanları ve sempatizanları tarafından sosyal medyada Kasabi'ye ölüm tehditleri yapılırken bir kullanıcı "Kutsal savaşçılar kafanı gövdenden ayırana kadar rahat etmeyecek" tehdidini savurdu.

Söz konusunu skeçte bir grup "IŞİD militanı" köle pazarına giderek kendilerine "eş" beğeniyor. Sahnede "militanların" karşısında zincire bağlanmış kadınlar bulunuyor. Bu noktada Nasser el Kasabi tarafından canlandırılan "saf" karakter devreye giriyor. "Hadi ama, bu İslam'da yasaklanmıştır! Onlar sadece çocuk!" diyen Kasabi'ye "Allah affeder" şeklinde cevap veriliyor.

Militanların başını canlandıran karakter ise kendisine bir "eş" seçerken, kadının yanında bulunan çarşaf giyen erkeği göstererek "Sorun yok, o bir kafir ve bunu hak ediyor" sözleriyle IŞİD'in köle pazarlarına göndermede bulunuyor.

Nasser el Kasabi'ye pek çok destek mesajı da geldi. Ünlü bir Kuveytli şarkıcı da komedyene destek vererek "Yıllardır El Cezire ve El Arabya gibi kanallar IŞİD'in yaptığı rezillikleri gösteriyor ancak kimse bir tepki göstermiyor. 'Selfie' bunu sadece 20 dakika içinde başardı" tweetini gönderdi.