İslam örgütü komutanından şok itiraf !

İslam örgütü komutanından şok itiraf !
Güncelleme:

Nijerya'da kanlı katliamlar yapan Boko Haram örgütünün komutanı, namaz kılmayı bilmediğini itiraf etti.

Nijerya'da yakalanan ve ordu tarafından sorgulanan bir Boko Haram komutanı İslam'ın önemli vecibe ve ibadetlerini bilmediğini itiraf etti.

Nijerya'da faaliyet gösteren ve birçok kanlı eyleme imza atan Terör örgütü Boko Haram komutanlarından biri yapılan sorgulamasında Kur'an-ı Kerim okumayı ve namaz kılmayı bilmediğini itiraf etti.

Nijerya ordusu, ülkenin Bulakuri bölgesindeki bir operasyonda yakalanan Bulama Modu isimli bir örgüt üyesinin sorgulama görüntülerini basına dağıttı. Görüntülerde örgütün önemli bir komutanı olduğu belirtilen Modu'nun İslam'ın önemli vecibe ve ibadetlerini bilmediğini itiraf ettiği görüldü.

Görüntüler hakkında açıklama yapan askeri sözcü Sani Usman, Modu'nun sorgulamasında Kur'an okumayı ve namaz kılmayı bilmediğini itiraf ettiğini ve kendisi gibi birçok örgüt militanının İslami yaşayıştan uzak olduğunu söylediğini belirtti.

Boko Haram örgütü ülkenin Borno bölgesinde “İslam Devleti” kurma iddiasıyla birçok silahlı ve bombalı eylemde bulunuyor. Nijerya ordusunun sık sık düzenlediği operasyonlarda bir çok örgüt üyesi ele geçirilmişti.

Boko Haram militanlarının ülkenin kuzeydoğusundaki Borno, Adamawa ve Yobe eyaletlerinde düzenledikleri şiddet eylemlerinde son 6 yılda on binlerce kişi hayatını kaybetti.