İsrail ordusundan korkunç saldırı: 100'den fazla ölü var

İsrail ordusundan korkunç saldırı: 100'den fazla ölü var
Güncelleme:

Gazze'ye saldırılarına aralıksız devam eden İsrail ordusu bu sefer de Mısır sınırındaki Refah'a saldırdı. Saldırılarda 100'den fazla can kaybı olduğu öğrenildi.

 İsrail’in Gazze’nin Mısır sınırındaki 1.5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah kentine düzenlediği saldırılarından 100’den fazla kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin de yaralandığı bildirildi.

AA’nın Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya dayandırdığı habere göre Refah’taki hastane yetkilileri, İsrail’in saldırılarında 100’den fazla kişinin öldürüldüğünü, yaralanan yüzlerce kişinin hastanelere ulaştığını belirtti.

Filistin Kızılayı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu.

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms ise hastanenin çok tehlikeli durumdaki yaralılarla dolu olduğunu, yeterli ilaç ve serum bulunmadığını ifade etti.

Yerel kaynaklar, savaş uçaklarının, yoğun topçu atışı ve savaş gemilerinin denizden yoğun ateşiyle eş zamanlı olarak yaklaşık 40 hava saldırısı düzenlediğini, özellikle yerinden edilmiş kişilerin barındığı çok sayıda evi ve camiyi hedef aldığını kaydetti.

 

AA