Schengen vizeleri reddedilince, o ülkeye hücum ettiler

Schengen vizeleri reddedilince, o ülkeye hücum ettiler
Güncelleme:

Kanada Göçmenlik, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser, ülkelerinin 2023’te 465 bin, 2024’te 485 bin ve 2025’te ise 500 bin olmak üzere toplam 1 milyon 450 bin göçmeni kabul edeceğini duyurmasının ardından Kanada'ya vize başvuru sayısında ciddi bir artış yaşandı.

Kanada Göçmenlik, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser, ülkelerinin üç yıl içinde 1 milyon 450 bin göçmeni kabul edeceğini duyurmasının ardından vize başvurularında talep sayısı arttı. 

Proje kapsamında Türkiye’nin önceliklendirilen ülke olduğunu söyleyen özel bir vize danışmanlık şirketinin kurucusu Mertcan Durgut, “Kanada vize başvurularında şu ana kadar istatistiksel olarak pozitif dağılım oranı yüzde 95’e ulaştı” dedi.  

Türkiye'de vize krizi sürerken dünyanın en yüksek yaşam standartlarına sahip ülkelerinden biri olan Kanada, işgücü yetersizliği krizini hafifletmek ve nüfusu dengelemek için göçmenlere kapılarını açtı. 

Kanada Göçmenlik, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser, ülkelerinin 2023’te 465 bin, 2024’te 485 bin ve 2025’te ise 500 bin olmak üzere toplam 1 milyon 450 bin göçmeni kabul edeceğini duyurdu. Ayrıca oraya giden kişilere Kanada hükümeti tarafından 3 yıllık oturma ve çalışma izni veriliyor.  

Söz konusu projenin gerçekleştirilmesi halinde Kanada nüfusunun yüzde 4 artması bekleniyor.

“VİZE BAŞVURULARININ POZİTİF DAĞILIM ORANI YÜZDE 95’E ULAŞTI” 

Kanada vize başvurularında istatistiksel olarak pozitif dağılım oranının yüzde 95’e ulaştığını belirten Durgut, "Elbette bu vizeyi almak karmaşık bir süreci ifade ediyor ve vatandaşların doğru bilgiyle sağlam adımlar atması gerekiyor. Adayların öncelikle kendilerine en uygun vize türünü seçmeleri şart. Başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması, pasaport, fotoğraf ve Kanada Büyükelçiliği tarafından istenilen diğer belgelerin tümünün sunulması lazım” dedi.  

“PASAPORTLARINI ALDIKLARI YILA DİKKAT ETMELİ” 

Vize başvurusu yapacak adayların pasaportunu en fazla 10 yıl içinde almış olması gerektiğine dikkat çeken Durgut, “Başvuru yapacakların Kanada Büyükelçiliği’ne şahsen gelmesi gerekmiyor. Tüm aşamaların başarıyla tamamlanması halinde ise başvuru, randevu alınması şartıyla kabul ediliyor” ifadelerini kullandı.