3 bankadan faizsiz kredi kampanyası

3 bankadan faizsiz kredi kampanyası
Güncelleme:

Yüksek enflasyona gelir adaletsizliği de eklenince geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların son umudu olan "faizsiz banka kredileri" için 3 dev bankadan yeni kampanya duyurusu geldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın peş peşe faiz artırım kararları sonrasında tüketici ve ihtiyaç kredilerinde faizler uçuşa geçerken, bankalar yeni müşteri edinmek için "mobil uygulama üzerinden" müşteri olan vatandaşlara faizsiz kredi imkanı sunmaya devam ediyor.

Türkiye'nin 3 büyük bankası, Akbank, Denizbank ve Türkiye İş Bankası mobil uygulamaları üzerinden banka müşterisi olacak herkese faizsiz kredi imkanı tanıyor.

İşte o kampanyalar:

AKBANK’TAN SIFIR FAİZLİ TAKSİTLİ AVANS KAMPANYASI

Akbank, internet sitesinde yaptığı açıklamada, mobilden Akbanklı Olanlara 10.000 TL’ye varan %0 Faizli Taksitli Avans vereceğini duyurdu.

Kampanya koşulları ise şöyle;

-Kampanyadan 17.10.2022 – 05.02.2023 tarihleri arasında Akbank Mobil'i indirip "Akbanklı olmak istiyorum" butonu üzerinden ilerleyerek uzaktan Akbanklı olma sürecini ilk defa tamamlayan yeni Akbanklılar faydalanabilir.
-20.02.2023 tarihine kadar başvurusu onaylanan Akbanklılar, taksitli avans limitleri doğrultusunda kampanyadan 28.02.2023 tarihine kadar faydalanabilecektir.;
-Kurye akışı ile Akbanklı olma sürecini tamamlayacak olan katılımcılar, belge işlemlerinin tamamlanıp evrakları bankamıza ulaştıktan sonra kredi kartı başvurusunda bulunarak kampanyadan faydalanabilir.
-Mobilden Akbanklı olma sürecini başlatmış ancak hata almış veya süreci şubeden tamamlamış katılımcılar da kampanyadan yararlanabilir.
-Mobil veya Şube’den Akbanklı olanlar Şube, Müşteri İletişim Merkezi, Akbank Mobil, Juzdan, İnternet Şube, ATM, Akbank.com, axess.com.tr, wingscard.com.tr kanalları aracılığıyla kredi kartına başvurulabilir.
-Kampanya kapsamındaki katılımcıların, SMS’te belirtilen tarihe kadar yapacakları 10.000 TL’ye kadar ve 2-6 ay vadedeki Taksitli Avans işlemlerinde indirimli %0 aylık akdi faiz oranı geçerli olacaktır. Belirtilen tutar ve vade aralığı dışındaki tüm Taksitli Avans taleplerinde %1,36 (KKDF ve BSMV hariç) faiz oranı geçerli olacaktır.
-Kampanyadan ilk kez Axess veya Wings asıl kredi kartı başvurusu yapan Akbanklılar yararlanabilir. 17.10.2022 tarihinden önce açık Axess, Wings veya Free kartı olan müşteriler kampanyadan yararlanamaz.
-Kampanya koşulları çerçevesinde, resmi tatil ve hafta sonlarında Akbanklı olan katılımcılar için tanımlama süreci, takip eden ilk iş günü itibarıyla başlayacak ve artı 2 iş günü içinde sonuçlanacaktır.
-Bireysel kartlara ait Taksitli Avans işlemlerinde ücret alınmamaktadır.
-Kredi kartı başvurusu onaylanan Akbanklıların kullanılabilir taksitli avans limitleri kapsamındaki sıfır faizli Taksitli Avans kampanya tanımlamaları, kredi kartı başvuru onay tarihinden 2 iş günü sonra gerçekleşecektir.
-Her Akbanklı kredi kartı açılışından sonra taksitli avans limitleri doğrultusunda, kampanya süresi boyunca sadece 1 kez sıfır faizli, Taksitli Avans kullanabilir.
-Taksitli Avans, işlem başına en az 200 TL tutarında kullanılabilir. ATM'lerimizde ise tek seferde 4.000 TL ile sınırlandırılmıştır.
-Kullanılabilecek Taksitli Avans tutarı; kartın kullanılabilir nakit avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır.
-Fiziki kartlar ile Taksitli Avans kampanyasından faydalanabilmek için kredi kartının şifresinin belirlenmesi ve kullanıma açık olması gerekmektedir.
-Şifresini belirlememiş, kredi kartı kuryede olan ya da henüz kredi kartı kullanıma açılmamış kart sahipleri Akbank Mobil’den dijital kart başvurusu yaparak kampanyadan faydalanabilir.
-Kampanyaya sadece Axess ve Wings bireysel kredi kartları dahildir. Free, Ticari kredi kart, Troy, ek kart ve sanal kart başvuruları dahil değildir.
-Axess veya Wings Kredi Kartı sahibi olan müşterilerimiz 1 yıl kart ücreti ödemeyecektir.
-Taksitli Avans işleminin yapıldığı gün söz konusu işlemle ilgili erken kapama veya kısmi kapama yapılamaz.
-Kredi kartlarında gecikme, bloke, yasal takip olan Akbanklılar, Taksitli Avans hizmetinden faydalanamaz.
-Ek kart sahipleri ayrı bir müşteri numarasına sahiplerse tüm ATM’lerimizden ve şubelerimizden Taksitli Avans işlemi yapabilir.
08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılmış olan kredi kartları ile dönem borcunun tamamı ödenene kadar nakit çekim işlemi gerçekleştirilemez.
- Bu işlemlere ilişkin bekleyen tüm taksitlerin ödemeleri tamamlanıncaya kadar hesap kesim tarihinde değişiklik yapılamadığını bildirmek isteriz.
- Bankamızın kampanya koşullarını değiştirme, ek bilgi ve belge isteme ve kampanyayı durdurma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

DENİZBANK’TAN O FAİZLİ 10 BİN TL’YE VARAN KREDİ DESTEĞİ

Denizbank, nakit ihtiyacı olanlara 0 faiz ile 10 bin TL’ye kadar kredi vereceği bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

Kampanya detayları ve başvuru şartları ise şöyle;

-Kampanyadan 18/09/2023 – 20/10/2023 tarihleri arasında DenizBank MobilDeniz'i indirip "Müşteri Ol" butonu üzerinden ilerleyerek uzaktan DenizBanklı olma sürecini ilk defa tamamlayan yeni DenizBanklılar faydalanabilir.
-Kampanya kapsamında faiz oranı, MobilDeniz uygulamamız üzerinden 6 aya kadar hayat sigortalı olarak aylık %0 faiz oranı ile başlayacak olup, KKB puanınız, genel borçluluk durumunuz ve başvurduğunuz kanala göre fiyatlamamız değişkenlik gösterecektir.
-Sigortasız kredi tercih edilmesi halinde, %0 faizli ihtiyaç kredisi kampanyası geçerli olmayacaktır. Sigortasız ihtiyaç kredisi KKB puanınız, genel borçluluk durumunuz ve başvurduğunuz kanala göre fiyatlamamız değişkenlik gösterecektir.
-MobilDeniz’den DenizBank müşterisi olduktan sonra, kampanya süresi boyunca MobilDeniz uygulamamız üzerinden avantajlı ihtiyaç kredisi oranları ile kredi kullanma hakkı elde edeceksiniz. Avantajlı kredi kampanyasından sadece bir kere yararlanabilir.
-Kampanya kapsamında kullanılacak minimum kredi tutarı 1.000 TL, maksimum kredi tutarı 10.000 TL, maksimum vade ise 6 aya kadardır.
-Kampanyadan ilk kez müşterimiz olup, kredi başvurusu yapan DenizBanklılar 1 ay süresince yararlanabilir.
-Banka, faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir.
-Yasal vade sınırlamaları gereği maksimum vadeler; 100 bin TL üstündeki üzerindeki tutarlar için 12 ay, 50 bin TL – 100 bin TL aralığındaki tutarlar için 24 ay, 50 bin TL ve altındaki tutarlar için maksimum vade 36 aya kadardır.
-Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir defaya mahsus alınacak olup kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı, kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır.
-Aylık %0 faiz oranı 10.000 TL’ye kadar ve maksimum 6 aya kadar vade ile kullandırılan ihtiyaç kredilerinde, hayat sigortası yapılması durumunda geçerlidir.
-Kampanyadan yalnızca gerçek kişi müşteriler faydalanacak olup kullanılabilecek kredi türü bireysel tüketici / ihtiyaç kredisidir.
-Kredi başvurunuz bankamız politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve uygun olması durumunda kullandırım yapılabilir. Banka değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir, talep ettiğiniz tutarın altında onaylanabilir ya da tamamen iptal edilebilir.
-DenizBank gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma ve faiz oranında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

İŞ BANKASI’NDAN 20 BİN TL’YE VARAN FAİZSİZ TAKSİTLİ NAKİT AVANS KAMPANYASI

İş Bankası İşCep’ten bankası müşterisi olanlara, 20 bin TL’ye varan faizsiz taksitli nakit avans vereceğini açıkladı.

Kampanya detayları ve başvuru şartları ise şöyle;

-Kampanyadan 01.10.2023 - 31.10.2023 tarihleri arasında İşCep “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle İş Bankası müşterisi olan ve kredi kartı başvuruları onaylanmış müşteriler yararlanabilecektir.
-Faizsiz Taksitli Nakit Avans sadece 6 ay vade için geçerlidir.
-Kampanyadan yararlanmak için, kullanılacak Taksitli Nakit Avans tutarı 300 TL ile 20.000 TL arasında olacaktır.
-Kullanılabilecek Taksitli Nakit Avans tutarı, kartın kullanılabilir nakit avans limiti ile sınırlandırılmıştır.
-Kampanya kapsamında tanımlanan Faizsiz Taksitli Nakit Avans tutarı, azami 2 seferde ve toplamda tanımlanan tutarı geçmeyecek şekilde kullanılabilecektir.
-Kredi kartı başvurusu onaylanan müşteriler, kredi kartının fiziki teslimini beklemeden Maximum Mobil’den kredi kartı limitinin % 50’sini aşmamak koşuluyla 5.000 TL ‘ ye kadar (5.000 TL dahil) kampanya kapsamında faizsiz Taksitli Nakit Avans kullanabilecektir.
-6 aydan farklı vadelerde ve 20.000 TL üzeri tutarlarda geçerli faiz oranları uygulanacaktır.
-Kampanya kapsamı İşCep, Müşteri Olmak İstiyorum özelliğinden İş Bankası müşterisi olan ve kredi kartı başvurusu yaparak, başvuruları onaylanan müşteriler için geçerlidir.
-Kampanya tanımlamaları her müşteri için kredi kartı başvuruları onaylarını takip eden 7 iş günü içinde yapılacak ve kampanyadan yararlanma süresi 30.11.2023’de sona erecektir.
-Her müşteri kampanyadan yalnızca 1 sefer yararlanabilecektir.