Bankadan satılık Porsche !

Bankadan satılık Porsche !

Bireysel kredileri ödeme sorunu ile birlikye bankaların ellerindeki arsa, konut, arabalar günden güne çoğalıyor.

Bireysel kredilerdeki ödeme sorunu, bankaların elindeki gayrimenkul stoğunu büyütürken ekonomik belirsizliğin ve sıkıntıların her seviyeden bireyleri etkilediğinin işaretleri de var.

Milliyet'ten Kadife Şahin'in haberine göre, Kredi borçlularının ödeme zorluğuna düşmesi sonucunda ellerinde çok sayıda, arsa, bina, konutbiriken bankalar, icra yoluyla düşük fiyatlı satış yerine bu gayrimenkulleri kendi portföyüne alıyor ardından da online sitelerinde verdikleri ilanlarla satışa çıkarıyorlar.

Aynı şekilde bankaların ellerinde çok sayıda araç da birikti. Burada dikkat çekici olan bankaların elinde 8 bin TL - 10 bin TL değerinde araç ile fiyatı 220 bin euro ile 335 bin euro arasında değişen lüks araçların da banka otoparklarına düşmesi.

700 bin TL’ye Porsche
Banka kredisi ile aldığı lüks araçın kredisini ödeyemeyen işadamının arabasına bankası el koydu. Rusya’ya ihracat yapan bir işadamına ait olduğu belirtilen Porsche satılmak üzere bankanın otoparkında yeni sahibini bekliyor. Bazı bankaların elinde artık üretimi olmayan Tempra araçlar bile satış listelerinde beklerken 2013 model PORSCHE - 911 Carrera 4S Cabrio marka araç da satışa çıkarılıyor.

19 bin 800 kilometrede olan Porsche’nin satış fiyatı 700 bin TL.