Girişimler Türk Telekom Pilot İle Uçacak

Girişimler Türk Telekom Pilot İle Uçacak

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom PİLOT Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı. Türk Telekom açıklamasına göre, teknoloji alanındaki...

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom PİLOT Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı.

Türk Telekom açıklamasına göre, teknoloji alanındaki girişimciliği desteklemek ve yenilikçi fikirleri Türkiye’ye katma değer sağlayacak işlere dönüştürmek amacıyla hayata geçirilen PİLOT Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı.

Türkiye’de özel sektör tarafından yürütülmeye başlanan ilk hızlandırma programı olan PİLOT, 22 Nisan’a kadar dördüncü dönem başvurularını www.turktelekompilot.com.tr web adresi üzerinden almaya başladı.

Yeni dönemde PİLOT’a seçilen her girişime 75 bin Türk lirası nakit sermaye desteği ve Türk Telekom ile iş ortağı olma fırsatı sunuluyor. Programa seçilen ekipler İstanbul’da ofis alanı imkanından, 100 bin dolar değerinde bulut hizmetleri paketinden ve mobil iletişim paketinden faydalanabiliyor.

Seçilen ekipler program boyunca hem girişimcilik ekosisteminin önde gelen girişimcilerinden ve yatırımcılarından, hem de Türk Telekom iş birimlerinden konularında yetkin kişilerden oluşan mentor ağına erişim imkanından faydalanabiliyor. Program süresince ve sonrasında girişimlere çeşitli iletişim mecralarında Türk Telekom tarafından iletişim desteği sağlanıyor.


-Nasıl başvuruluyor


PİLOT Programı için tüm başvurular www.turktelekompilot.com.tr web sitesi üzerinden kabul ediliyor. PİLOT ekibi tarafından değerlendirilip başvurusu olumlu bulunan ekipler tanışma toplantısına davet ediliyor. Davet edilen ekiplerle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonrasında projeleri uygun bulunan 20 ekip Seçim Günü'ne davet ediliyor. Kapsamlı bir değerlendirme sonrası programa katılmayı hak eden 10 ekip belirleniyor. PİLOT’a kabul edilen girişimler 12 hafta süren bir hızlandırma programına dahil oluyor.