Kar altında ucuz ekmek ve yağ kuyruğu

Kar altında ucuz ekmek ve yağ kuyruğu
Güncelleme:

Türkiye'de ekonomik dar boğaz yüzünden hem fahiş fiyatlardan hem de düşük gelirle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar buz gibi havada kar altında ucuz ekmek ve yağ kuyruğunda...

Son yılların en etkili kar yağışı tüm Türkiye'de etkili olurken, Kırşehir’de soğuk havaya rağmen ucuz ekmek almak isteyen yurttaşlar Kırşehir Belediyesi fırını önünde gece 23.00’te uzun kuyruklar oluşturdu. Yurttaşlar gündüz de 99 liraya satılan 5 litrelik yağ için TMO önünde kuyruğa girdi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; yurttaşlar 1 liraya satılan ekmekten alabilmek için kar yağışı altında ve dondurucu soğukta gece saat 23.00 civarında uzun kuyruklar oluşturdu.

Bazı yurttaşlar iktidara tepki göstererek, “Halkın halinden habersiz bir yönetim var. Bizi bu hale getirenlere yazıklar olsun” diye konuştu.

Tam kapasite çalışan Kırşehir Belediyesi fırınında günlük 12 bin ekmek üretildiği ve bunun 4 bininin doğrudan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığı belirtildi.

Kırşehir’de son günlerde hava sıcaklığı gündüz – 10’yi buluyor, geceleri ise -10 dereceyi aşıyor.

GÜNDÜZ DE YAĞ KUYRUĞU

Gece ucuz ekmek için kuyrukta saatlerce beklemek zorunda kalan yurttaşlar gündüz de Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 99 liraya sarılan 5 litrelik ayçiçek yağı için kurum önünde bekledi. Yaklaşık 5 bin adet ucuz yağ saatler içerisinde tükendi. 5 litrelik yağ marketlerde 109 ile 175 lira arasında satılıyor.

 

(Kaynak)