Ünlü bankacı Davutoğlu'nun ekibinde yer aldı

Ünlü bankacı Davutoğlu'nun ekibinde yer aldı
Güncelleme:

Uzun yıllar bankacılık sektöründe çalışan eski Akbank Genel Müdür Yardımcısı Kerim Rota, Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin kurucular kurulunda yer aldı.

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığı'nı üstlendiği yeni parti kuruluş için dün dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na sunuldu.

Partinin kurucular kurulunda 154 isim bulunuyor. 154 isim arasında ekonomi ve finans dünyasının tanıdığı bir isim de var.

Akbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Kerim Rota. Önceki yıl Kerim Rota Akbank'ta görevini sürdürürken Odeabank'tan Genel  Müdürlük teklifi almış teklifi prensipte kabul etmiş, daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Rota'nın ismini veto ettiği ifade edilmişti.

Öte yandan Borsa İstanbul’un eski Genel Müdürü ve Merkez Bankası’nın da eski başkan yardımcısı İbrahim Turhan da Davutoğlu’nun partisinin kurucular kurulunda yer aldı.

KERİM ROTA KİMDİR?
Kariyerine Finansbank’ta başlayan Kerim Rota, Kasım 2010’da Akbank’ta Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Rota ayrıca Akbank'ın iştiraklerinden Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,Akbank AG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Akbank (Dubai) Limited ve AKLease Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Akbank'a katılmadan önce çeşitli özel sektör bankalarında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kerim Rota, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. Rota, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi dalında yüksek lisans derecesi aldı. Rota 2017 yılında Akbank’tan ayrıldı.

Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde kimler var ? İşte Kurucular Kurulu listesiDavutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nde kimler var ? İşte kurucular kurulu listesi

Sözcü

Etiketler kerim rota bankacı