''Kaçak elektrik kullanın'' çağrısı !

''Kaçak elektrik kullanın'' çağrısı !

PKK'ya yakınlığı ile bilinen DBP'nin eş başkanı: "Herkes kaçak elektrik kullansın"

 

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, 'Hep Birlikte Öz Yönetime' panelinde "Herkes kaçak kullansın, bizimdir o enerji. Bize her gün parayla satıyorlar." dedi.
Batman'da Demokratik Bölgeler Partisi'nin 'Hep Birlikte Öz Yönetime' panelinin düzenlendiği sinema salonunun giriş kapısının önüne asılan 'Halk Öz Yönetimi Tartışıyor' yazılı pankart polis tarafından toplandı. Panelde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, kaçak elektrik kullanımına değinerek "Kaçak olacak tabii ki, ben buradan açık söylüyorum basın da yazsın, herkes kaçak kullansın, bizimdir. O enerjiyi bize her gün parayla satıyor. Paramız da yok, borçla alıyoruz ne olacak, enerjimizi, toprağımızı komünleştirelim" dedi.

"DEVLET ÖZERKLİK FİKRİNDEN KORKUYOR"

Batman'da DBP tarafından organize edilen 'Hep Birlikte Öz Yönetime' konulu panel Atatürk Parkı'nda açık alanda düzenlenmek istendi. Ancak polis panele izin vermeyince Yılmaz Güney sineması salonuna alındı. Panel başlamadan önce sinemanın dış duvarına asılan 'Halk Öz Yönetimi Tartışıyor DBP' yazılı pankartı polis topladı. Pankartı asan sinema çalışanı Abdurrahman Bilem ise gözaltına alındı. Panelde konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, pankartın polis tarafından toplatılmasına tepki göstererek "Aslında devlet bizim fikir gücümüzden korkuyor. Öz yönetim, Demokratik Özerklik fikrinden korkuyor, çekiniyor. Fikrinden korkmayanlar başka fikirleri bastırmazlar" dedi.

"HERKES KAÇAK KULLANSIN"

Bölgede kaçak elektrik kullanılması konusuna da değinen Yüksek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda Türkiye'nin yüzde 80 enerji ihtiyacını Kürdistan coğrafyası karşılıyor. Bizim nehirlerimiz, bizim sularımız üzerine koyuyor barajı, tüm ihaleleri batılı iş adamlarına ait, geliyor burada hem onu palazlandırıyor, hem de enerjimizi alıyor, Türkiye'nin geneline. Biz kaçak elektrik kullanıyoruz. Kaçak elektriğe mahkumuz. Niye? Bizim başka şansımız yok ki elektriğe, suya para ver, iş yok, AŞ yok çalışamıyor. Nasıl olacak kaçak olacak tabii ki, ben buradan açık söylüyorum basın da yazsın, herkes kaçak kullansın, bizimdir o enerji. Bize her gün parayla satıyor. Paramız da yok, borçla alıyoruz ne olacak, enerjimizi, toprağımızı komünleştirelim diye her tarafa asıyoruz ya pankartımızı işte budur."