10 yaşındaki Filozof Atakan'ın annesine davranışı tepki çekti

Kitap okuma sevgisi ve felsefeye olan ilgisiyle Türkiye'nin gündemine oturan 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ın, röportaj verdiği sırada annesine ''Seni şöyle alalım biz'' demesi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Beş ayda okuduğu 250 kitap ve felsefe üzerine yaptığı konuşmalarla dikkatleri üzerine çeken 10 yaşındaki Atakan Kayalar, bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Yaptığı açıklamaların yanı sıra hal ve davranışlarıyla da birçok kesimin takdirini toplarken, bazı kesimlerin de tepkisini çeken "Filozof" lakaplı 10 yaşındaki Atakan'ın, televizyon kanallarına verdiği röportaj sırasında annesine yönelik sarf ettiği sözlersosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

"SENİ ŞÖYLE ALALIM BİZ"
Atakan Kayalar, sosyal medyada yayılan görüntülerinin ardından basının ilgi odağı haline geldi. Birçok televizyon kanalı, "Deha" çocuk Atakan ile röportaj yapmak, canlı yayına konuk etmek için adeta sıraya girdi. Ancak sosyal medyada yer alan bir görüntü, medyanın, 10 yaşındaki Atakan üzerindeki olumsuz etkisini gözler önüne serdi.

Atakan'ın annesi Hülya Kayalar, basın mensuplarının röportaj isteğini "Çok heyecanlıyım. Özür dilerim" diyerek geri çevirmesinin ardından Atakan'ın araya girerek "Tamam. Seni şöyle alalım" demesi bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

"SOSYAL MEDYANIN ESERİ"
Bazı kullanıcılar, "Bu çocuğun popülerliği bittikten sonra ne kadar kötü olacağının farkında mısınız?", "Bu çocuğun birisi alsın artık medya önünden", "Sosyal medyanın eseri bu olur zaten" diyerek görüntülere tepki gösterdiler.

Filozof Atakan'dan Aleyna Tilki’yi üzecek yanıtFilozof Atakan'dan Aleyna Tilki’yi üzecek yanıt

Atakan Kayalar'a teklif yağıyorAtakan Kayalar'a teklif yağıyor

Bakan Selçuk'tan Atakan Kayalar açıklamasıBakan Selçuk'tan Atakan Kayalar açıklaması

İşte herkesin konuştuğu Filozof Atakan: 5 ayda 250'den fazla kitap okudumİşte herkesin konuştuğu Filozof Atakan: 5 ayda 250'den fazla kitap okudum

10 yaşındaki Atakan sosyal medyanın gündemine oturdu10 yaşındaki Atakan sosyal medyanın gündemine oturdu

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News