2 ilde okullar tatil edildi

2 ilde okullar tatil edildi
Güncelleme:

Van'ın Başkale ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Hakkari ve Yüksekova'da ise taşımalı eğitime ara verildi.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle iki ilde eğitime ara verildi. 

Van'ın Başkale ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçeyi adeta kara gömdü. Araçlar kar altında kalırken; ilçe merkezinde kar kalınlığı 30 santimetre, yüksek rakımlı kesimlerde ise yer yer 1 metreyi geçti. Kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verilirken, 132 yerleşim yerinin yolu ise ulaşıma kapandı.

Başkale Belediyesi karla mücadele ekipleri, yüksek kesimlerindeki yerleşim yerlerinde yol açma ve kar küreme çalışması başlattı.

HAKKARİ'DE TAŞIMALI EĞİTİME ARA VERİLDİ

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencilerimizin sağlığı ve okula ulaşımda yaşanabilecek aksaklıkları önlemek amacıyla 15 Şubat 2024 tarihinde (Perşembe günü); ilimiz merkez ve Yüksekova ilçesinde taşımalı olarak eğitim öğretime devam eden öğrenciler ve okullarımız için eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

İHA