Anne ve kızı 2 ayrı adresten kaçırdılar

Güncelleme:

Diyabarkır'da dehşete düşüren olay. Boşanma aşamasındaki kadını ve 3 yaşındaki kızı iki ayrı adresten kaçırıldı. Genç kadının babası "kızımı saçlarından sürükleyerek araca bindirdiler" dedi.

Diyarbakır'da dün akşam saatlerimde avukat T.T. ve kızı, iki ayrı noktadan kaçırıldı. Kaçırılma anları güvenlik kamerasına yansırken avukat T.T.'in babası B.T., kızı ve torununu damadı F.G. ve yakınları tarafından kaçırıldığını belirterek şikayetçi oldu. Olayla ilgili konuşan baba B.T., "Kaçırma nedeni boşanma davasını geri çekme, şikayetlerinden vazgeçmesi içindir. Kendisinin de dahil olduğu 4 kişiyle kaçırıyor. Saçlarından çekerek apartmanın önündeki araca bindiriyorlar. İmdat diye bağırıyor ama kimse kurtarmıyor. Şikayetçi olduk, annesiyle birlikte çok vahşice bir olay" dedi.

Diyarbakır'da, nisan ayında avukat T.T., kızı B.D.G’yi kaçırmakla suçladığı boşanma aşamasındaki eşi F.G.'nin, evinin önüne sopa ile geldiği iddiasıyla KADES butonuna basarak yardım istedi. T.T.'in şikayeti ile polis merkezine götürülen F.G., kızının kendisinde kaldığını belirtti. Şikayetini geri çekme şartıyla kızını annesine teslim eden F.G., ifadesinin ardından yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Bu akşam saatlerinde B.T., torunu B.D.G. ile oturdukları apartmanın arkasında yemek yerken kızının sekreterinden gelen telefonu açtı. Sekreterden kızı Gülistan’ın evinin karşısında bir otomobile bindirilip kaçırıldığı haberini alan B.T., torununu da alarak hızla yürümeye başladı. Merdivenleri çıkarken, bir kişi, B.T.’in arkasındaki torunu B.D.G.’yi kucağına alarak kaçırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, T.T.’in de bindirildiği aracın hızla uzaklaşması cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

 Bunun üzerine B.T., polis merkezine giderek, kızını ve torununu kaçırdığı iddiasıyla F.G.’den şikayetçi oldu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, T.T.'in kaçırıldığı iddia edilen ve plakası belirlenen minibüsü Bismil kara yolu üzerinde durdurdu. Ancak, T.T.ve kızına rastlanmadı.

 "İMDAT DİYE BAĞIRIYOR AMA KİMSE KURTARMIYOR"

Torunuyla yemek yerken, kızının sekreterinin aradığını belirten B.T., "Torunumla yemek yiyorduk. O sırada kızımın sekreteri telefonla aradı. Ağlıyordu, sesler falan geliyordu. 'Kızın kaçırıldı, yetiş' dedi. Ben de heyecanla yürümeye başladım. O sırada torunum da yürümeye başladı. Zaten 20 metrelik mesafeydi gideceğim yer. Yola çıktığımda meğerse çocuğu da arkamdan kaçırmışlar. Kalabalık vardı, ben de onlar da polisi çağırdık. Kızım T.T., eşine boşanma davası açmıştı. Koca şiddeti nedeniyle birtakım davalar da vardı. Kaçırma nedeni boşanma davasını geri çekme, şikayetlerinden vazgeçmesi içindir. Kendisinin de dahil olduğu 4 kişiyle kaçırıyor. Saçlarından çekerek apartmanın önündeki araca bindiriyorlar. İmdat diye bağırıyor ama kimse kurtarmıyor. Şikayetçi olduk, annesiyle birlikte çok vahşice bir olay. Affedilecek bir olay değildir. Ülkemizde böyle şeyler olmamalı" dedi.