Aynı aileden 5 kişinin katil zanlısından şoke eden savunma

Aynı aileden 5 kişinin katil zanlısından şoke eden savunma
Güncelleme:

Ankara'da geçtiğimiz hafta "gürültü" yüzünden çıkan tartışmada aynı aileden 5 kişi öldürülmüştü. Cinayet zanlısı komşu ifadesinde "pes" dedirten bir savunmaya imzasını attı.

Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki Kader Apartmanı’nda 22 Kasım’da meydana gelen olayda, T.Ü., çocukları gürültü yaptığı gerekçesiyle uyardığı üst kat komşusuyla tartıştı…

T.Ü., yanında bulunan av tüfeği ile H.T. (41) ile annesi B.T. (71), eşi S.T. (40), oğlu M.T. (13) ve kızı C.T.’a (11) ateş etti.

Olayda 5 kişi hayatını kaybetti. Gözaltına alınan T.Ü., çıkarıldığı mahkemece ‘nitelikli öldürme’ ve ‘kasten öldürme’ suçlarından tutuklandı.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan T.Ü., taşındıkları günden beri üst komşuları ailenin gürültüsünün hiç bitmediğini söyledi.

Aile ile defalarca konuştuğunu iddia eden T.Ü., “Bir sene kadar önce eşim vefat etti. Eşimin ölümünden sonra huzurum daha da kaçtı ve artık seslere tahammül edemez hale geldim” dedi.

Olay günü ses nedeniyle bir türlü uyuyamadığını belirten T.Ü., dedesinden kalma av tüfeğini yanına aldığını söyleyerek, şunları anlattı:

-Cebime de 14-15 tane domuz kurşunu doldurdum ve uyarmak amacıyla üst kat komşumun dairesine gittim.

-Yanıma av tüfeğini almamdaki amaç bana ters cevap vermeleri veya saldırmaları durumunda kendimi korumak içindi.

-Saldırı amacıyla yanlarına gitmedim. Zile basınca kapıyı H.T. açtı ve bir şey sormadan beni içeri davet etti. Kendisi evin salon kısmına doğru girdi. Ben de salonun kapı kısmında durdum.

-Daha fazla içeriye girmedim. Çocuklar salonda top oynuyorlardı. B.T. salonda oturuyordu. S.T. da balkona giden odanın kapısının ağzında oturuyordu. Kendilerine çok gürültü olduğunu, uyuyamadığımı ve sessiz olmalarını söyledim.

-Çocuklar halen top oynadıkları için H.T. ses yapıldığını inkar etmeyerek ‘Benim çocuklarım top oynamasın mı’ diye cevap vererek, üzerime yürümeye başladı.

-Annesi B.T. de benim üzerime yürümeye başlayınca belimdeki av tüfeğini çıkartarak H.T.’nin döş kısmına tek el ateş ettim. Hemen sonrasında av tüfeğine bir fişek daha yerleştirerek B.T.’a ateş ettim.

‘FİŞEK YERE DÜŞTÜ’

-Bu sırada S.T. oturduğu yerden kalktı, iki eliyle kapıya dayandı. Kollarının arasından çocukları balkona kaçtı. Ben 4’üncü fişeği yerleştirdim. S.T.’a ateş ettim. Sonrasını hatırlamıyorum.

-Balkona gidip çocuklara ateş edip etmediğimi bilemiyorum. O geceden aklımda kalan S.T.’a, H.T.’ye ve B.T.’ye bir el ateş ettiğimdir. Evden çıktığımı hatırlıyorum. Evin içerisinde yaşanan diğer hadiseleri hatırlamıyorum.

-Çocukların ölümü de muhtemelen benim eylemim sonucu gerçekleşmiştir. Çünkü eve geliş sebebim çocukların çıkarmış oldukları gürültü nedeniyleydi.

-Fakat çocukların ölümü hususunu gerçekten hatırlamıyorum. Yaşanan bu hadise nedeniyle çok pişmanım. (DHA)

DHA