Bingöl’de çığ düştü! Acı haber geldi

Güncelleme:

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kalan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Alınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü bölgesinde çığ düştü. Söz konusu bölgedeki evine gittiği öğrenilen bir vatandaşa ailesi ulaşamayınca durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Ekipler, çığın düştüğü bölgede ayak izleri olduğunu fark etti.

Olayın ardından bölgeye jandarma, AFAD, Sar Arama Kurtarma, güvenlik korucuları sevk edildi. Akşam saatlerinde başlayan arama kurtarma çalışmaları, sabahın erken saatlerinde de devam etti.

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı bir köyde çığ düştü. Çığ altında kaldığı düşünülen 1 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Çığ faciasının ardından Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, bölgede 30 AFAD, 8 sivil toplum kuruluşu arama kurtarma, 7 Sar Arama Kurtarma, 28 jandarma personeli ve 25 güvenlik korucusunun arama kurtarma çalışması yaptığını belirtti. Vali Usta, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Bingöl'ün Genç ilçesi Yenisu köyü yakınında düşen çığın altında kalan E.C.'nın (64) cansız bedeni bulundu. Olay yerine gelip, yetkililerden bilgi alan Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, "Bildiğiniz gibi E.C. isminde 64 yaşındaki bir vatandaşın kaybolduğu ihbarı ile dün 20.12'de 112'ye bir çağrı düştü. Bunun üzerine Genç Yenisu köyüne geldik. Köye geldiğimizde bir çığ olduğu anlaşıldı. Dün ekiplerimiz buraya gelip, gece saat 02.30'a kadar çalışmalara devam etti. Soğuk, donma ve kötü hava nedeniyle çalışmalara ara verdik. Sabah saat 06.00 gibi faaliyetlerimize tekrar başladık. Vali Yardımcılarımız, Genç Kaymakamımız, Genç Belediye Başkanımız, AFAD Müdürümüz, Jandarma Komutanımızla beraber yine Kiğı Belediye Başkanımız da buradalar. Ekrem kardeşimizin cansız bedenine ulaştığımızla ilgili bir haber geldi. Şu anda arkadaşlar onun tespitini yaptı. Zarar vermeden ona ulaşmaya çalışıyorlar, an itibarıyla ulaştık. Çalışan ekiplerimize çok teşekkür ederim" dedi.

İHA