Boşanma davası sonrası adliye çıkışında uzun namlulu kadın cinayeti

Güncelleme:

Gaziantep'te bir kişi boşanma davası sonrasında adliye çıkışında takip ettiği eski eşi ile eski kayınpederini uzun namlulu silahla sokak ortasında katletti.

Gaziantep'te bir hafta önce boşandığı eşi B.K. (25) ve kayınpederi E.K.'nın (47) aracını adliye çıkışında takip edip otomobille önlerini keserek öldüren M.K. (26) ilk kez hakim karşısına çıktı. 2 kez müebbet hapis cezası istenen M.K., " Eşim ile anlaşmazlıklarımız vardı ve benden ayrılmıştı. Ayrılık sürecinde 4 aylık çocuğumuzu da bana göstermiyordu. Dava açmıştı ve boşandık, mahkeme velayeti de anneye verdi. Hazmedemedim" dedi.

 4 aylık bir çocukları bulunan ve ayrı yaşayan M.K. ile eşi B.K., geçen yıl haziran ayının başında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Çift, boşanmasının ardından evrak imzalamaları için 16 Haziran günü, adliyeye çağırıldı. Boşanma davasının gerekçeli kararı çıkmadığı için soyadı değişmeyen B.K., yanında gelen babası E.K. ile işlemlerin tamamlanmasının ardından aracıyla adliyeden ayrıldı.

Onları takip eden M.K., Atakent Mahallesi'nde baba ile kızının önünü otomobiliyle keserek av tüfeğiyle ateş açtı. Çevredeki bir kişinin cep telefonu kamerasıyla da kaydettiği saldırıda, M.K. otomobilden inerek kendisine engel olmaya çalışan eski kayınpederine ve araçtaki eski eşine ateş açarak kaçtı. Yaralanan baba ve kız, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Çifte cinayetin ardından kaçan M.K., polis ekiplerinin çalışmasıyla 3 gün sonra yakalandı. İfadesinde mahkemenin çocuklarının velayetini anneye vermesini hazmedemediği için cinayeti işlediğini söyleyen M.K., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Soruşturma sonunda M.K. hakkında 'tasarlayarak ve kasten öldürme' suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık M.K. ile hayatını kaybeden baba ile kızın yakınları ve avukatlar katıldı.

 M.K. savunmasında eşini öldürmeye yönelik ateş etmediğini iddia etti. Eşiyle boşandıklarını ve olay günü evrak imzalamak için adliyeye gittiklerini anlatan M.K., "Eşim ile anlaşmazlıklarımız vardı ve benden ayrılmıştı. Ayrılık sürecinde 4 aylık çocuğumuzu da bana göstermiyordu. Dava açmıştı ve boşandık, mahkeme velayeti de anneye verdi. Hazmedemedim. Olay günü evrak imzalamak için adliyeye gittik. Bilge adliyede görünce bana küfretti. Kayınpederim de beni göğsümden itti. Bu duruma çok öfkelendim ve adliye çıkışında takip edip boş bir alanda önlerini keserek ateş açtım. Kayınpederim araçtan inerek bana engel olmaya çalıştı ve onu uzaklaştırmak için ateş açtım. Bilge'yi hedef alarak ona doğru ateş etmedim. Bilge'nin öldüğünü bile 2 gün sonra öğrendim" dedi.

 Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi, sanık M.K.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

DHA