Erkek arkadaşına tecavüz etti !

Erkek arkadaşına tecavüz etti !

Kayseri'de 14 yaşındaki genç, ceket verme bahanesiyle erkek arkadaşına tecavüz etti.

Kayseri'de erkek okul arkadaşı 16 yaşındaki Y.İ.’den aldığı ceketi verme bahanesiyle, evlerinin kömürlüğüne götürerek tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 14 yaşındaki M.C.K.’ye, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 11 yıl hapis cezası verildi.

Olay, Kayseri’nin merkez Melikgazi İlçesi Osmanlı Mahallesi’nde 27 Şubat’ta meydana geldi. M.C.K okuldan tanıdığı erkek ögrenci arkadaşı Y.İ.’den ceketini istedi.

Daha sonra okul çıkışında aldığı ceketi vermek için Y.İ.’yi, evlerinin bodrumkatındaki kömürlüğe götürerek tecavüz ettiği öne sürüldü. M.C.K.’nin yanından ayrılan Y.İ., durumu annesi S.İ.’ye anlattı.

Savcılığa suç duyurusu ardından, şüpheli tutuklanarak Ankara Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuklu sanık M.C.K. ses ve görüntü bilişim sistemi (SEGBİS) ile hazır bulundurulurken, şikayetçi Y.İ. katılmadı. Mahkemedeki savunmasında suçlamaları kabul etmeyen sanık, "Y.İ’yi okuldan tanıyorum. Olay günü ceketini vermek için çağırdım. Ceketini verdikten sonra ayrıldık. Aramızda bir şey olmadı. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti sanık M.C.K. hakkında, ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 7 yıl, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 4 yıl olmak üzere, toplamda 11 yıl hapis cezası verdi.