Eşi tarafından çocuklarının önünde öldürülmek istendi

Güncelleme:

Ailesinin yazlığında boşanma aşamasında olan eşinin silahlı saldırısına uğrayan iki çocuk annesi Gülcan A. yaşadıkları dehşeti anlattı. Cep telefonu ile kayıt altına alınan o korkunç anlar ise izleyenlerin tüylerini diken diken etti.

Ailesinin yazlığında boşanma aşamasında olan eşinin silahlı saldırısına uğrayan iki çocuk annesi Gülcan A., yaşadıkları dehşeti anlattı.

24 Haziran günü gerçekleşen olayda Gülcan A.’ın bulunduğu yazlığı basan öfkeli koca Tamer A.’ın, kapıya silahla ateş ettiği anlar sosyal medyada gündem oldu. Korku dolu anları yaşayan Gülcan A., “Polisler 15 saniye geç kalsaydı canıma kastedecek, belki de çocuklarımın gözleri önünde beni hunharca katledecekti” dedi.

İKİ KEZ BOŞANMA DAVASI AÇTI AİLE BÜYÜKLERİ BARIŞTIRDI

Sözcü’den Tugay Saday’ın haberine göre; Gülcan A. ve Tamer A. çifti 8 yıl önce evlendi. Çift arasında zamanla başlayan tartışmalar şiddetli geçimsizliğe dönüşünce Gülcan A. iki kez boşanma davası açtı. Dava açılması üzerine aile büyüklerinin devreye girmesi üzerine çift barıştı. Bir süre sonra tartışmalar yeniden alevlenince ailesinin Sakarya Karasu’daki yazlığına giden Gülcan A. 24 Haziran günü silahlı dehşeti yaşadı. Kaldığı yazlığı basan eşi Tamer A., kapıya silahla ateş etmeye başladı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Tamer A. eşi ve çocuklarının kaldığı yazlığın kapısını kurşun yağmuruna tuttu. Gülcan A. ise kapıyı tutmaya çalışırken, çocukları “Baba Yapma” diye feryat ettiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polisler gelmeden Tamer A. olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Gülcan A. eşine bir kez daha boşanma davası açarken, koruma kararı aldırdı.

“EMİNE BULUT OLAYINDAN SONRA…”

Koruma kararına rağmen Gülcan A. boşanma davası açtığı eşi Tamer A. tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü. Yaşadığı dehşeti anlatan Gülcan A., “Çocuklarımın geleceğini düşünerek bunu asla paylaşmak istememiştim ya da bir yerde anlatmak istemedim. Her şeyi her zamanki gibi kendim çözmek istedim. Ama Emine Bulut olayından sonra susmamaya karar verdim. 24 Haziran günü polisler 15 saniye geç kalsaydı canıma kastedecek, belki de çocuklarının gözü önünde beni hunharca katledecekti. Son sistem çelik kapının üçüncü kilidini de kırmak üzereyken yetişen hayatımı ve çocuklarımın hayatını kurtaran polislerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“BENİ EVİME O CANİYİ DE SERBEST BIRAKACAK KADARDA ANLAMSIZ BİR ADALETİN İÇERİSİNDEYİZ”

Gülcan A. ayrıca, “Ama ifadeler alındıktan sonra şikâyetçi olduktan sonra beni evime o caniyi de serbest bırakacak kadarda anlamsız bir adaletin içerisindeyiz. Sonumun Emine Bulut derecesine gelene kadar bekleyen sistemimize asla anlam veremiyorum” diye konuştu.

“BEN EMİNE BULUT OLMAK İSTEMİYORUM”

Yaşadıklarından sonra 3. kez boşanma davası açtığını belirten Gülcan A., “Ben 3. kez boşanma davası açtım. Sürekli baskı altında yaşadım. Boşanmak istemek ayıp mı günah mı? 4 yıl boyunca boşanmak istedim ama hep durduruldum. Ben Emine Bulut olmak istemiyorum. Bu hayatımdaki sadece bir olayın şansa çektiğim videosudur. Bunun gibi defalarca evde asansörde darp edildim psikolojik şiddet gördüm sözlü şiddetler yaşadım. Artık susmayacağım. Çocuklarımıza bir daha asla bu anın bir saniyesini bile yaşatmaya hakkımız yok. Çocuklarımın hala psikolojisini düzeltmedim. Oğlum çıt sesinden sıçrıyor, kızımda baba figüründen midesi bulanıyor. Masum görünümlü canavarın hayatımdan bir an önce boşanma davasının sonuçlanıp defolmasını istiyorum” dedi.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Dehşet görüntülerinin sosyal medyada gündem olmasının ardından İstanbul polisi de harekete geçti. İfadesine başvurulması için Gülcan A. emniyete davet edildi. Aktaş’ın eşi Tamer A.’tan 8 defa şikâyetçi olduğu öğrenildi.