Eşini bıçaklayarak öldürdü, 2 kez indirim aldı

Eşini bıçaklayarak öldürdü, 2 kez indirim aldı
Güncelleme:

İzmir’de eşini defalarca bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yakalanan ve "eşi kasten öldürmek" suçundan tutuklanan sanık “pişmanım” diyince 2 kez indirim yapılarak 20 yıl hapis cezası verildi.

Menemen ilçesinde yaşayan çiftçi Ünal N., 47 yaşındaki Gülşen N.’la geçen temmuz ayında evde ailesinin fotoğrafının bulunmaması konusunda tartışmıştı. Ünal N. bu sırada eşini vücudunun farklı yerlerinde bıçaklayarak öldürmüştü. Daha sonra da ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan tutuklanmıştı.

Karşıyaka 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Ünal N. ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ve taraf avukatları katıldı.

Cumhuriyet savcısının sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep ettiği duruşmada, bakanlık avukatı Özen de Ünal N.’ın indirim uygulanmadan cezalandırılmasını istedi. Çiftin kızı da babasının en ağır cezayı almasını beklediğini ifade etti.

Mütalaaya karşı son sözü sorulan sanık Ünal N., “Yaşanan olaydan dolayı çok pişmanım, keşke olmasıydı” dedi.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti, sanığa önce ağırlaştırılmış müebbet verdi. Ardından da cezayı ‘eylemi haksız tahrik altında gerçekleştirdiğine’ kanaat getirerek 24 yıla, duruşmalardaki saygılı tutumunu göz önüne alarak yaptığı iyi hal indirimiyle de 20 yıla indirdi.