Genç kadına kimyasal saldırıda ''yuh'' dedirten savunma

Genç kadına kimyasal saldırıda ''yuh'' dedirten savunma
Güncelleme:

Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde atan zanlı ifadesinde "Kelimeler ile yapamadığımı kimyasal madde ile yapmak istedim" dedi.

19 Haziran'da Konya'nın Çumra İlçesinde M.K.'in evine gelen yaklaşık 1,5 yıl önce ayrıldığı nişanlısı Sözleşmeli Er S.T., kendini görevli gibi tanıtıp su tesisatına bakacağını söyleyerek kapıyı açtırdı.

S.T., elinde bulunan pet şişe içerisindeki yanıcı kimyasal maddeyi M.K.'in yüzüne fırlattı. Yüzünde ve vücudundaki yanıklarla ağır şekilde yaralanan M.K., Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sonrası kaçan S.T., Ilgın ilçesinde polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. S.T., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"Kelimeler ile yapamadığımı kimyasal madde ile yapmak istedim"

Sabah gazetesinde ifadesine yer verilen S.T., Çumra'ya, internette tanıştığı başka bir kadınla görüşmek için geldiğini öne sürerek "17.30 sırasında Merve'nin evine gittim ve 'Yeniden barışalım' dedim. 'Senin erkekliğine tüküreyim' diyerek beni aşağıladı. Gururuma yediremediğim için o an çantamdaki pet şişeyi alıp, içindeki kimyasal maddeyi yüzüne doğru fırlattım. Bir anlık sinir ile öfkeme yenilip ona zarar vermek istedim. Kelimeler ile yapamadığımı kimyasal madde ile yapmak istedim. Öldürmek gibi bir kastım yoktu. Kimyasal maddenin zarar verebileceğini bilmiyordum" dedi.
Ölümlü tehdit ediyordu
Haberde gözlerini bile açmakta güçlük çeken M.K.'in sözlerine de yer verildi. Dehşet anlarını anlatan M.K., "Nişanlanmadan önce de bana psikolojik şiddet uygulamıştı. O dönemde koruma kararı da aldırmıştım. Nişanlandıktan sonra da devam edince ayrıldım. 'Ben düzeldim, eskisi gibi olmayacağım, sana zarar vermeyeceğim' diyerek barışmak istedi. Bende hep reddettim. Bunu hazmedemedi. 'İşe gidip geliyorsun, geziyorsun, gülüyorsun, eğleniyorsun' diyerek tehditler savuruyordu. Sürekli rahatsız ediyordu" dedi.
Birlikte çekilmiş fotoğraflarını sosyal medya hesabından kaldırmasını istediğini belirten M.K., "Arayıp kaldırmasını istedim. Bana, 'senin hayatını mahvedeceğim, seni öldüreceğim. Kendi hayatımdan da her şeyden de vazgeçtim. Bir gün gelip karşına çıkacağım' diye tehdit etti. Bende emniyete gidip şikayetçi oldum. Olaydan 2 gün önce de telefonla arayarak yine tehdit etti" ifadelerini kullandı.
"Kendime geldiğimde vücudum yanıyordu"
Olay günü işten eve geldikten yarım saat sonra kapının çaldığını söyleyen M.K., "Çok yorgundum, açmak istemedim. Bir daha çalınca 'kim o' diye seslendim. 'Abla su saatini bakacağız' dedi. Kapıyı biraz açtığım anda, elindeki sıvıyı yüzüme sıktı. Nefesim kesildi, kendimden geçmişim. Bir süre sonra kendime geldiğimde, vücudum çok acı verecek şekilde yanıyordu. Ellerim yandığı için telefonumu kullanamadım. KADES'e bastığımı hatırlıyorum. Çığlık atıp yardım istedim. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Beni ne hale getirdi. Hayatımda olan bütün insanlardan uzak durmasını ve en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

(Kaynak)