İki organize suç örgütü daha çökertildi

İki organize suç örgütü daha çökertildi
Güncelleme:

Emniyet birimleri yeni güne de yeni bir operasyonla başladı "Mahzen-44" ve "Mahzen-45" operasyonlarında çok sayıda şüpheli yakalanırken 2 organize suç örgütü daha çökertildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Edirne ve Tekirdağ merkezli 7 ilde düzenlenen "Mahzen-44" ve "Mahzen 45" operasyonlarında iki organize suç örgütünün çökertildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Tekirdağ ve Edirne merkezli 7 ilde gerçekleşen operasyonlarla ilgili detayları aktardı.

İşte Bakan Yerlikaya'nın açıklamaları:

MAHZEN - 44

Edirne 3 merkezli ilde düzenlenen “MAHZEN-44” operasyonlarında elebaşılığını M.S.’in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi

Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Edirne merkezli İstanbul ve Batman'da düzenlenen operasyonlarda aralarından elebaşı Singer'in de bulunduğu 15 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Şüphelilerin, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürmeye teşebbüs, yağma, kundaklama, kasten yaralama, araç kurşunlama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 6136 sayılı kanuna muhalefet ile tehdit ve hakaret" suçlarına karıştığının tespit edildiğini anlatan Bakan Yerlikaya, "Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.

MAHZEN - 45

Tekirdağ 4 merkezli ilde Jandarma tarafından düzenlenen “MAHZEN-45” operasyonlarında elebaşılığını H.U.’nun yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu 6 organize suç örgütü üyesi şüpheli yakalandı.

Ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Tekirdağ merkezli İstanbul, Adana ve Mersin’de düzenlenen operasyonlarda parada sahtecilik suçunu örgütlü olarak işleyen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Sahte para imal ettikleri ve bu paraları piyasaya sürmeye hazırlandıkları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu: 3 milyon 200 bin ABD doları değerinde sahte para, 7 adet dolar basma kalıbı, 2 adet para sayma makinesi, 3 adet para kontrol makinesi, 3 adet para ayarlamada kullanılan bilgisayar, Fotokopi makinesi, Pres Transfer Makinesi, Kırpma Makinesi ve Para basımında kullanılan matbaa makinesi ele geçirildi. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.