İstanbul'da bir bina daha boşaltıldı

İstanbul'da bir bina daha boşaltıldı
Güncelleme:

İstanbul’daki depremin ardından Esenyurt’ta hasar gören 4 katlı bina boşaltıldı. Turgut Özal Mahallesi 66. Sokak’taki binada yaşayanlar belediye ekiplerince tahliye edildi. Bina daha sonra zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, ilçe genelinde şimdiye kadar kendilerine 80 müracaat olduğunu belirtti.

Başvuruların 3’ünde sorun tespit ettiklerini ve boşaltıldığını aktaran Bozkurt, “Herkes yakınlarına gitti. 3-5 aileyi ise konuk ettik. Şimdi boşalttığımız binada hemen, şimdi yıkılabilecek bir durum yok ama statiğinde sorun var. Arkadaşlar teknik olarak detaylıca inceleyecekler” dedi.

‘KRİZ MASASI 24 SAAT ÇALIŞACAK’

Depremin çok önemli bir uyarı olduğuna dikkat çeken Bozkurt, yaşanan olayın depremin üzerine gidilmesi gerektiğinin önemini bir kez daha ortaya çıkardığını söyledi. Başvurulan her yerde inceleme yaptıklarını dile getiren Bozkurt, “Gün içerisinde gelen diğer başvuruları da değerlendireceğiz. Bir kriz masası oluşturduk hem vatandaşların binalarını incelemek hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de süreci doğru aktarmak açısından. Kriz masamız 24 saat vatandaşlarımızın emrinde olacak” dedi.