İstanbul'da bir şüpheli estetik sonrası ölüm daha

İstanbul'da bir şüpheli estetik sonrası ölüm daha
Güncelleme:

İrlanda'dan estetik operasyon için Türkiye'ye gelen 62 yaşındaki kadın, estetik operasyonundan 6 gün sonra kaldığı otelde fenalaşarak hayatını kaybetti.

İstanbul'da özel bir hastanede yanak ve kol gerdirme ameliyatı olan İrlanda uyruklu A.R. (62), işlemleri yaptırdıktan 6 gün sonra kaldığı otede fenalaştı. A.R., kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti. Olayın ardından işlemi yapan doktor ve hastane hakkında soruşturma başlatıldı. 

İrlanda uyruklu A.R., yanak ve kollarını gerdirmek için İstanbul'da hizmet veren doktor M.K. ile anlaştı. A.R., ameliyat için İstanbul'a geldi. Bağcılar'daki bir otele yerleşen A.R., 2 Ekim'de Sultangazi'deki özel hastanede yanak ve kollarını gerdirdi. Doktor M.K.'nin yaptığı işlemlerden sonra oteline dönen A.R., işlemlerden 6 gün sonra fenalaştı. A.R. önce doktoru M.K. ile görüştü. Sonra doktorun tavsiyesi ile ambulansla kaldığı otele yakın bir özel hastaneye götürüldü.  Ambulansta kalbi duran A.R., sağlık ekibinin kalp masajı yapmasıyla yeniden hayata dönderildi. Hastanede tedavi altına alınan A.R. yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayın ardından A.R.'in cenazesi kesin ölüm nedeninin tespit edilmesi için adli tıp kurumuna kaldırıldı. Operasyonu gerçekleştiren doktor M.K. ve operasyonun gerçekleştiği özel hastane hakkında işlem başlatıldı. 

Hastane ve doktor ise olayla ilgili açıklama yapmak istemedi.

DHA