İstanbul'da dehşet evi! Özel harekat operasyon düzenledi

İstanbul'da dehşet evi! Özel harekat operasyon düzenledi
Güncelleme:

Pendik'te psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 3 çocuk babası bir kişi kendisini odaya kilitleyerek evi yakmaya çalıştı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken evini yakmaya çalışan kişi ikna edilemeyince devreye giren özel harekat polisleri tarafından evden çıkarıldı.

Olay saat 19.00 sıralarında Esenler Mahallesi Turna Sokak üzerinde bulunan 7 katlı binanın en üst katında meydana geldi. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 3 çocuk babası 53 yaşındaki Haydar Z. kendisini odaya kilitleyerek pencereyi açtı ve binanın dış cephesini tutuşturdu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede binaya gelen itfaiye ekipleri Haydar Z.'nun bulunduğu odaya giremeyince yangına bitişik dairenin balkonundan müdahale etti. Daha sonra Haydar Z., binanın dış cephesini tekrar ateşe vermek istedi. 

DEVREYE ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ GİRDİ 

Olay yerine gelen polis ekipleri, binaya müzakereci polis istedi. Müzakereci polis kendisini odaya kilitleyen Haydar Z.'nu uzun süre ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri bu sırada binanın bahçesine atlama çadırı kurarak önlem aldı. Ekiplerin çabası yetersiz kalınca bölgeye özel hareket ekipleri sevk edildi. Bu sırada Haydar Z.'nun bulunduğu odada alevler yükseldi.

 Özel harekat ekiplerinin bir kısmı binaya girerken, iki özel harekat polisi ise itfaiye aracının sepetine çıkarak en üst kata ulaştı. Haydar Z. yaklaşık 2 buçuk saatin ardından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

 Haydar Z.'nun eniştesi Ömer Ş., " Benim haberim yoktu. Çıktım, bir gürültü vardı. Kendi evini yakıyormuş. Benim kaynım o. Herhalde psikolojik sorunları var. Çocukları ailesi var. Evli barklı" dedi.