İstanbul'da korkunç cinayet: Arkadaşını öldürüp Rusya'ya kaçtı

Güncelleme:

İstanbul Küçükçekmece'de Kazakistanlı N.T., evinde misafir olarak kaldığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından N.T.'nin Rusya'ya kaçtığı öne sürüldü.

Kazakistan uyruklu N.T., deri ve kürk ticareti yapan İ.K.'dan yurt dışında satmak için ürün alıyordu. İddiaya göre, bir süre konaklama problemi yaşayan T., yalnız yaşayan arkadaşı K.'ın Yeşilova Mahallesi'ndeki evinde misafir olarak kalmaya başladı. Yaklaşık 10 gün K.'nin evinde kalan T., 16 Nisan Çarşamba günü geç saatlerde eve geldi. N.T., yatak odasında bulunan 3 çocuk babası K.'ye bilinmeyen nedenle bıçakla saldırdı. K. kanlar içinde kalırken, T. valizini de alarak sabah erken saatlerde havalimanına gitti. Havalimanından da Moskova'ya kaçtığı öne sürülen şüpheli, ortak tanıdıkları olan bir otel çalışanını telefonla arayarak K.'yi öldürdüğünü itiraf etti. Otel çalışanı telefon konuşmasının ardından durumu K.'nin yakınlarına ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çilingir yardımıyla kapının kilidini kırarak içeriye girdikten sonra K.'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerine gelen K.'nin yakınları gözyaşlarını tutamadı. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken K.'nin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Yapılan otopsinin ardından K.'ın cenazesi Memleketi Tekirdağ'da defnedildi.

"CANİCE KATLEDİYOR"

İ.K.'ın aile dostu E.G., “Bu şahıs, Kazakistan vatandaşı, canice katlediyor. Göğsünde ve kollarının çeşitli bölümlerine bıçak saplanmış ve yüzü tanınmayacak bir şekilde. Olayı işledikten sonra sabaha karşı valizini alıp havalimanına gidiyor, havalimanından biletini alıp Moskova’ya uçuyor. Moskova’ya uçtuktan sonra oradan eski çalıştığı kargonun olduğu yerdeki oteli arıyor ve ‘ben İ.’ı öldürdüm’ diyor. Oradan da işte ‘haber edin İ.’nin evine gidip baksınlar’ diye söylüyor. Polisler bu esnada oraya gitmişler. Çilingir çağırıyorlar kapıyı açıyorlar ve bu vahşetle karşı karşıya geliyorlar. Yani bizim istediğimiz katilin yakalanıp Türk adaletine teslim edilmesi"dedi.

İstanbul Küçükçekmece'de Kazakistanlı N.T., evinde misafir olarak kaldığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından N.T.'nin Rusya'ya kaçtığı öne sürüldü.

"NEDEN YAPILDIĞINA AKIL SIR ERDİREMİYORUZ"

K.'ın yeğeni E.A. ise, “Ben içeri girdiğimde merhumun giriş kapısının arkasında yatılı bir şekilde olduğunu gördüm ama bana sadece yüzünü gösterdiler, bedenini göremedim. Vahşi bir şekilde katledildiğini gördüm, böyle bir ölümü hiç kimsenin haketttiğine inanmıyorum. Olayın yatak odasında olduğunu tahmin ediyorum, kanın en büyük bölümü yatağın üstündeydi. Duvarlarda kan izleri gördüm. Olayın neden yapıldığına akıl sır erdiremiyoruz" dedi.

"BUNU YAPAN BİR İNSAN OLAMAZ"

K.'nin abisi S.K., “Evinde ölü bulundu. Saat gece 21.30’da bize haber geldi, ölmüş diye. Gittik, gördük. Ço kötüydü. Bunu yapan bir insan olamaz, gerçekten anlatılacak gibi değil. Kazakistan’lı olduğunu öğrendik. Bir an önce yakalanmasını istiyoruz" dedi.

DHA