İstanbul'daki ''diplomatik intihar''dan uyuşturucu çıktı!

İstanbul'daki ''diplomatik intihar''dan uyuşturucu çıktı!
Güncelleme:

İstanbul Havalimanı'nda intihar eden diplomatik pasaport sahibi Liberyalı Aberkah Samuel Kwame'nin midesinde uyuşturucu maddeye rastlandı.

Dün İstanbul Havalimanı'nda intihar eden diplomatik pasaport sahibi Liberyalı Aberkah Samuel Kwame'nin midesinde uyuşturucu madde tespit edildi. Bu gelişme üzerine olayla ilgili olarak yürütülen soruşturmayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri devraldı.

DHA'nın aktardığı bilgilere göre, intiharla ile ilgili olarak Liberya basınından yer alan haberlerde Kwame'nin Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu'nun (ECOWAS) özerk ve uzmanlaşmış bir kurumu olan Batı Afrika Para Ajansı’nda (WAMA) ekonomist olarak görev yaptığı, diplomatik pasaportu nasıl elde ettiğinin belirsizliğini koruduğu ifade edildi. 

Ne olmuştu?

Dün Liberyalı Aberkah Samuel Kwame eşi ve çocuklarıyla birlikte ülkelerine dönmek için öğle saatlerinde taksiyle İstanbul Havalimanı'na geldi. Taksiden inen Samuel Kwame birkaç adım attıktan sonra 2 numaralı kapının bulunduğu alandan 20 metre yükseklikten kendini aşağıya bırakarak eşi ve çocuklarının gözü önünde intihar etti.