Katil zanlısı kendini böyle savundu: ''Sarkıntlık yapıyordu!''

Katil zanlısı kendini böyle savundu: ''Sarkıntlık yapıyordu!''
Güncelleme:

Adana’da, sokakta tartıştığı bir kişiyi bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan ancak kısa bir süre sonra yakalanarak gözaltına alınan 21 yaşındaki zanlı ifadesinde “Kadına sarkıntılık yapıyordu” dedi.

Olay, 16 Ağustos günü saat 05.30 sıralarında, Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi’nde meydana geldi. F.K., mahalleden arkadaşı K.B.'nin (30) evine gitti. Bir süre sonra 2 arkadaş, kapının önüne çıkıp sokakta sohbet etmeye başladı. Bu sırada K.B.'nin boşandığı ancak birlikte yaşadığı G.T.’nin (24) akrabası S.E., yanlarına geldi. Sohbet sırasında S.E. ile F.K. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine S.E., F.K.’u karnından ve göğsünden bıçaklayıp, kaçtı. K.B. ile eski eşi G.T., S.E.’i otomobille Seyhan Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ameliyata alınan F.K., kurtarılamadı.

Hastanede şüpheli hareketleri olan K.B. ile G.T., gözaltına alındı. Sorguya alınan G.T., “Fesih bize misafir gelmişti ve eski eşimle kapının önünde sohbet ediyorlardı sonra S.E. geldi ve Fesih’i birden bıçakladı. Ne olduğunu anlamadım” dedi.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın ardından kaçan S.E.’i, evine yakın sokakta yakaladı. Emniyete götürülen S.E. ise “G.T. uzaktan akrabam olur. Fesih, kadına sarkıntılık yapıyordu, bıçakladım” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, K.B. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.