Kız kardeşini katletti, 'pişman değilim, yine olsa yine yaparım'' dedi

Kız kardeşini katletti, 'pişman değilim, yine olsa yine yaparım'' dedi
Güncelleme:

Ankara'da bundan 2 yıl önce 2 çocuk annesi kız kardeşini öldüren zanlı mahkemede "pişman olmadığını" söyleyerek "yine olsa yine yaparım" dedi.

Ankara'da 58 yaşındaki anne N.T., Pursaklar ilçesindeki evinde 27 Haziran 2020 sabahı kızı D.A.'nın doğal gaz borusuna asılı cansız bedeniyle karşılaştı. Ayaklarının yanında elektrik süpürgesi olduğunu gören anne, çığlık atarak kızın ayaklarından kaldırmaya çalıştı. Oğlu S.K., annesinin yanına giderek D.A.'i yere indirdi. Eve çağırılan sağlık ekibi, genç kadının öldüğünü belirledi.

Herkesin intihar olarak düşündüğü olan cezaevinde başka bir suçtan hükümlü bulunan öz ağabeyin gönderdiği vahşet mektubu ile değişti.

Olay kayıtlara 'intihar' diye geçerken, cenaze otopsi için Adli Tıp'a gönderildi. Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Ankara Morg İhtisas Dairesi Başkanlığı'nın raporunda D.A.'nın asıya bağlı solunum yetersizliğinden vefat ettiği belirtildi.

CİNAYET CEZAEVİNDEN GELEN MEKTUPLA AYDINLANDI

Sabah’ın haberine göre, D.A.'in ölümünden 1 ay sonra başka bir suçtan tutuklanan üvey abisi S.K., 9 ay sonra cezaevinden şok bir mektup yazdı. S.K., cezaevi yönetimine verdiği mektupla kız kardeşini boğarak öldürdüğünü, sonrasında intihar süsü verdiğini itiraf etti. İtiraf üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alınan S.K., kan donduran cinayeti planladığını, kız kardeşi eve gelmeden önce bluzunu alarak doğalgaz borusuna astığını söyledi.

'YİNE OLSA YİNE ÖLDÜRÜRÜM'

S.K. hakkında 'Kardeşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Ankara 34. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan S.K., savunmasında kardeşini öldürdüğünü ve pişman olmadığını söyledi. S.K., boğarak öldürdüğü sonrasında ise intihar süsü verdiği kardeşi için "Yine olsa yine öldürürüm" dedi.

SAVCI TAKDİRİ İNDİRİM HÜKÜMLERİ UYGULANMAMASINI TALEP ETTİ

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısısı, D.A.'nın geceleri dışarı çıkması nedeniyle S.K.'ın öldürmeye karar verdiği ve bu nedenle plan yaptığı, olay gününde D.A.'ya ait bluzu evin koridorundaki doğal gaz borusuna bağladığını kaydetti.

(Kaynak)