Önce yedek anahtarı sonra otomobili çaldılar

Güncelleme:

Adana'da bir ailenin evine giren hırsızlar, önce yedek anahtarı 15 gün sonra da evin önünde duran yaklaşık otomobili çaldılar.

Olay, Adana'nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 20 Ekim gece saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Ü.B.’ın evinin önünde duran beyaz otomobili çalındı. Sabah işe gitmek için çıkan Ü.B., otomobilini göremeyince durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler çevredeki güvenlik kameralarını mercek altına alıp, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

15 gün önce yedek anahtar çalınmış

Ü.B.’ın 15 gün önce de evine giren hırsızlar tarafından yedek anahtarının çalındığı, polise ihbarda bulunduğu öğrenildi.

“Gerekli aramalar yapılıyor”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Ü.B., evine giren hırsızların önce yedek anahtarı sonra da otomobillerini çaldığını söyledi. Ü.B., “1 haftadır otomobilimizi arıyoruz ama bulamadık. Görüntülerde kimin çaldığı gözükmüyor. Sadece aracın gidişi gözüküyor. Şu anda araç Adana sokaklarında geziyor. Bizim cenazemiz vardı o sırada eve girip yedek anahtarı almışlar. Sonra da gelip otomobilimizi götürmüşler. Polise bildirdik. Gerekli aramalar yapılıyor” dedi.

“Şüphelendiklerimiz var”

Otomobilinin değerinin 900 bin lira olduğunu ve mağdur olduğunu anlatan Ü.B., “Her taraf hırsız olmuş. Biz otomobilimizi 2018 yılında sıfır almıştık. Şu anda 900 bin lira değerinde. Şüphelendiklerimiz var ama görüntülerde tam gözükmediği için bir şey diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.