Taksi şoförüne kan donduran sözler: ''Senin gibileri arkadan vursunlar''

Güncelleme:

Aydın’da taksiye binen bir kadın, adresi tarif etmelerini isteyen taksiciye küfür edip tehditler savurdu. Geçtiğimiz günlerde İzmir'de gerçekleşen taksici cinayetini örnek gösteren kadının “Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar, vursunlar…” sözleri tepki çekti.

İzmir'de gerçekleşen taksici cinayeti gündemde yerini korurken, Aydın'da dün gece saatlerinde alkollü olduğu tahmin edilen dört kişi taksiye bindi. Sokakları tam bilmediğini söyleyen taksi şoförü, yolculardan gidecekleri adresi tarif etmelerini istedi. Taksiciyle tartışan bir kadının söyledikleri tepkilere neden oldu.

Ön koltukta oturan kadın yolcu, bir anda taksi şoförüne küfretmeye başladı. Şoför, taksi içi kameranın kaydettiğini ve küfretmemesi konusunda kadın yolcuyu uyardı.

"SENİN GİBİ TAKSİCİLERİ ARKADAN VURSUNLAR"

Bir türlü sakinleşmeyen kadın, tehditler savurarak, "Benim silahım yok, adamların silahı var üstünde. Sonra vuruyorlar, neyin kafasını yaşıyorsun sen? Beni arızaya bağlama, burası Ankara değil. Senin gibi taksicileri arkadan vuruyorlar ya, vursunlar. Senin gibi adamları vursunlar" dedi.

Kadın yolcuyu arkadaşları güçlükle taksiden indirdi. Olay kameraya anbean yansıdı.

NE OLMUŞTU?

İzmir'de taksi şoförü O.E. (44), sabaha karşı saat 03.30 sıralarında Buca Gediz Mahallesi'nden kapüşon ve cerrahi maske takan ve Gaziemir'e gideceğini belirten D.A'yı (19) aracına almıştı.

Taksi, Gaziemir Belediyesi yakınlarına vardığında D.A'nın arka koltuktan tabancayla üç el ateş ettiği O.E., ağır yaralanmış, kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.